Конференцію організував Данський інститут партій і демократії разом із шістьма політичними партіями Данії: Консервативною народною партією, Зеленими лівими, Ліберальною партією, Червоно-зеленим альянсом, Соціал-ліберальною партією та Соціал-демократичною партією.
Беручи участь у дискусії, присвяченій європейській інтеграції та розвитку політичних партій, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що наразі ситуація із функціонуванням політичних партій в Україні є складною. «У нас дуже складна ситуація з точки зору забезпечення балансів і противаг, ведення навіть внутрішньо парламентського діалогу, а також публічного діалогу, який би залучав, у тому числі як стейкхолдерів, не тільки парламентські, а й позапарламентські політичні сили», — сказала голова Комітету.
Вона переконана, що для побудови конструктивного діалогу потрібна насамперед політична культура і готовність до такого діалогу. «Сьогодні немає поваги до іншої точки зору, а якщо ми говоримо про доросле європейське суспільство — то це якраз про складні діалоги... Нам у контексті саме європейської інтеграції треба вибудовувати майданчики для чесного діалогу з різними точками зору», — наполягла Іванна Климпуш-Цинцадзе. Водночас, за її словами, готовності влади до такого діалогу немає: «На сьогодні немає готовності української влади до такого інклюзивного діалогу, який може бути дуже непростим, але точно дасть набагато стійкіші і триваліші потенційні рішення, які будуть відповідати інтересам різних верств суспільства, які представляють різні політичні сили».
Навіть у підготовці таких важливих документів, як дорожні карти, котрі визначають ключові реформи та трансформації у процесі євроінтеграції, представництво політичних партій у відповідних парламентських робочих групах, на думку голови Комітету, не є чесним. «Не всі політичні сили були рівномірно включені в кожну робочу групу. Ба більше, я вважаю, що це підриває механізм парламентського контролю, моніторингу і нагляду за урядовою роботою, нівелює її... На сьогодні цей процес із залученням парламентаріїв — він є декларативний», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС переконана, що Україна має використати європейську інтеграцію, як один з інструментів контролю за дотриманням прав та свобод всередині країни. «Прискіпливий громадський, журналістський, парламентський контроль, відновлення спроможності парламенту, а також моніторинг наших міжнародних партнерів — от на цьому рівні треба знайти безпекові інструменти, які можуть бути використані для захисту демократичних процедур, щоби не було надмірних обмежень, у тому числі зловживання впливами на правоохоронні структури, як це сьогодні відбувається», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.