На Тернопільщині в індустріальному парку «Західноукраїнський промисловий хаб» відбувся Економічний форум «Зроблено в Україні: Тернопільщина-2025», на якому майже тисяча підприємців, представників Уряду, Парламенту, керівників обласного рівня зібрались для обговорення ефективності державних програм сприяння бізнесу.

«Індустріальні парки продовжують народжувати нові заводи й виробничі лінії і стають центром не тільки розвитку промислового виробництва, а й цікавих дискусій влади та бізнесу», — зазначає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, який модерував першу секцію форуму, де презентував виробникам півтора десятка програм «Зроблено в Україні».

Він розповів, що цікавого і корисного для підприємців прозвучало під час обговорення.

За інформацією Міністерства економіки України, програма доступних кредитів «5-7-9» повністю профінансована і жодних затримок з виділенням коштів банкам немає і не буде. У 2025 році у держбюджеті на цю програму передбачено 18 млрд грн, а у подальшому фокус фінансування програми «5-7-9» буде зміщуватись від фінансування оборотного капіталу на інвестиційні цілі. Кожна гривня, вкладена державою у програму «5-7-9», дає мультиплікатор 7 гривень для ВВП.

Міністерством енергетики України для стимулювання розподільної генерації впроваджується спрощення умов приєднання до мереж та прискорене введення об’єктів в експлуатацію.

Середній тариф «Експортно-кредитного агентства» (ЕКА) для страхування експортних контрактів — 1,3%. Найчастіше отримавши такий поліс банки не вимагають додаткової застави. Наразі 97% портфеля ЕКА — страхування банківських кредитів, 3% — страхування договорів зовнішньоекономічної діяльності.

Міністерство освіти та науки України відкрите для ініціатив бізнесу щодо внесення змін у навчальні програми закладів профтехосвіти. Для підтримки таких ініціатив реалізується проєкт «100 майстерень», який передбачає закупівлю обладнання та техніки для училищ. Також готується ініціатива щодо створення у кожному великому місті України навчальних центрів підготовки кадрів для підприємств металообробки та машинобудування. На ринку праці понад 50% вакансій вимагають професійно-технічну освіту.

Як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України, з 2025 року всі програми державної допомоги, які адмініструє Мінагрополітики, будуть фінансуватись через Державний аграрний реєстр, у якому наразі зареєстровано понад 2000 підприємств.

Масштаб форуму «Зроблено в Україні: Тернопільщина-2025» підкреслила потужна виставка техніки українського виробництва, яка зібрала продукцію 142 підприємств.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.