Попри щільний графік і неможливість бути присутнім на спільному засіданні INTA напередодні, пан Ланге висловив готовність до особистої розмови — що стало важливим продовженням української парламентської місії у Брюсселі.

Під час конструктивного діалогу ми ще раз акцентували на нагальності перегляду поточної торговельної рамки між Україною та ЄС. Обидві сторони погодилися, що настав момент для активної взаємодії з Європейською Комісією з метою запуску переговорного процесу щодо нової Угоди про вільну торгівлю. Такої, що відповідатиме новим реаліям, підтримуватиме українську економіку в умовах війни та відкриватиме нові горизонти для бізнес-кооперації.

Голова Комітету Дмитро Наталуха підкреслив, що політичний тиск з боку Європейського Парламенту на Європейську комісію має посилюватися. Він також подякував пану Ланге за чітку і принципову позицію, яку той висловив спільно з постійною доповідачкою INTA по Україні — євродепутаткою Карін Карлсбро — в офіційному листі до Єврокомісара з питань торгівлі та економічної безпеки Мароша Шефчовича. У цьому листі від 15 травня 2025 року вони прямо констатують, що «через рік після ухвалення автономних торговельних заходів і попри наближення до їх завершення, консультації з Україною щодо перегляду ПВЗВТ досі не розпочаті», та закликають Комісію «без подальших зволікань розпочати консультації з Україною». Поява цього листа є дуже гарним сигналом.

У відповідь на цю конструктивну ініціативу Дмитро Наталуха наголосив на готовності української сторони брати активну участь у формуванні нової, справедливої та взаємовигідної, торговельної рамки, яка відповідатиме інтересам обох сторін і відображатиме економічні реалії воєнного часу.

«Ми вже чуємо від окремих європейських колег, що Україна потрібна Європі — і це добрий, обнадійливий сигнал. Водночас попереду ще багато роботи з тими, хто досі вагається або налаштований скептично. Саме тому зараз важливо не лише зберігати темп, а й активно тиснути на ключові європейські інституції та послідовно захищати український інтерес».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.