Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у відкритті Фестивалю національних меншин (спільнот) «UNIDAY», присвяченого Дню міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття.
У заході взяли участь представники різних національних меншин та корінних народів України, зокрема кримські татари, караїми, греки, дагестанці, вірмени, азербайджанці, грузини, німці, корейці, роми та інші.
У своїй вітальній промові Перший віцеспікер підкреслив: Україна — це країна, де різні культури об’єднані спільними цінностями.
«Це особливий день. День, коли велика багатокультурна родина України зібралася разом, щоб не лише відзначити своє розмаїття, а й відчути нашу глибинну єдність. Бо насправді це не просто фестиваль. Це жива мапа нашої ідентичності. Це доказ того, що ми можемо бути щасливими разом, навіть якщо іноді різні», — сказав Олександр Корнієнко.
У межах фестивалю він також приєднався до ініціативи «Листи до вільного Криму», у межах якої кожен може написати листа незаконно ув’язненим українцям, яких окупаційні адміністрації утримують в окупованому Криму або депортували з нього на територію рф. «Написав слова підтримки українському політв’язню. Ця проста дія — спосіб підтримати наших людей і нагадати їм, що вони не забуті», — зазначив Перший віцеспікер, додавши, що лист — це голос підтримки в тиші ізоляції, що дає людині силу, відчуття присутності й людяності. Це також чіткий сигнал адміністрації колоній: за цією людиною стежать, і світ не дозволить знущанням лишатися непоміченими.
За його словами, наразі відомо про понад 218 кримських політв’язнів, більшість з яких — кримські татари. Їх переслідують за правозахисну діяльність, журналістику, віру, мову, небайдужість.
Про те, як написати листа політв’язню, — за посиланням: https://surli.cc/cmysdi
Олександр Корнієнко подякував кожній спільноті, яка взяла участь у фестивалі, за щирість, відкритість і той внесок, який щодня робиться у спільну українську культурну скарбницю.
«Сьогодні ми разом — і це теж символ. Символ витримки, гідності та людяності. Це означає, що попри все сьогодні ми справді відчуваємо себе живими», — резюмував він.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.