Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у Балтійському бізнес-форумі «Польща — Європа — Європейський Союз». У дискусії стосовно перемовин України про вступ та членство в Європейському Союзі Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що українське суспільство платить надзвичайно високу ціну за свій європейський вибір і показало, що готове виборювати те, що багато хто вважає даністю в країнах Європейського Союзу.

Водночас, за словами голови Комітету, для того, щоби Україні вдалося успішно пройти шлях євроінтеграції, гасла і плани влади мають збігатися з конкретними діями. «Зараз м’яч на нашій половині поля... Не обов’язково чекати, коли буде оголошено чергову міжурядову конференцію чи коли ми відкриємо перший кластер.

Підготувавши дорожні карти з верховенства права, реформи державної служби, функціонування демократичних інституцій, Україна вже може їх реалізовувати і виконувати», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. На її думку, сьогодні є і об’єктивні, і суб’єктивні перепони на шляху до ЄС. «Тривалий час правового режиму воєнного стану створює таку спокусу, напевно, не відновлювати повноцінно на сьогодні функціонування балансів і противаг в українській владі, створює спокусу обмежувати певні повноваження тих чи інших гілок влади чи місцевого самоврядування», — зауважила голова Комітету. Саме тому, на її думку, дуже важливою є увага з боку європейських партнерів до процесів в Україні, а також допомога на цьому шляху.

Щодо зовнішніх перепон Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що такою є позиція Угорщини, яка штучно використовує своє право вето і не готова до конструктивного діалогу: «Тому я вважаю, що є потреба в серйозній і чесній розмові всередині самого Європейського Союзу і не тільки стосовно процесу розширення». Ще однією складністю у процесі вступу голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС вважає низьку інституційну спроможність України. «Я думаю, що це один із надзвичайно серйозних викликів. Ми вдячні кожній країні-партнерці з країн Європейського Союзу і Європейській комісії, які максимально надають нам допомогу в тому, щоби ми могли вибудувати цю нашу інституційну спроможність... Для нас це важливо. Ми хочемо зайти не як кульгава качка до Європейського Союзу, а як та країна, яка на сьогодні є, якщо хочете, колоною європейської безпеки. Щоби ми стали також і опорною колоною європейської економіки, європейських можливостей, але нам ще багато треба зробити», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На її думку, нині критично важливо також зберегти динаміку процесу, і з боку України, і з боку самого Європейського Союзу, бо від цього залежить не тільки майбутнє України, а також і довіра до Європейського Союзу всіх країн-кандидаток, а також тих, які бажають приєднатися до європейської спільноти в майбутньому.

«Я думаю, що ми всі виграємо від того, що Україна, як і інші кандидатки, долучаються до Європейського Союзу, який зможе бути ще сильнішим економічним, геостратегічним і геополітичним гравцем», — наголосила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Водночас вона застерегла, що росія на кожному кроці буде продовжувати чинити спротив цьому, в тому числі посилюючи голоси тих, хто на сьогодні стурбований об’єктивно чи маніпулятивно майбутнім вступом України до Європейського Союзу.

«І тут нам спільно треба покласти край цим маніпуляціям і справді зайти в такий змістовний, інформативний діалог, щоби ми бачили, як ми разом з усіх боків можемо тільки виграти. Я переконана, що нам це вдасться, якщо ми будемо чесні в цьому процесі і будемо до цього відповідально ставитися», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.