Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що до нього звернулася жінка — вихователька дитячого будинку сімейного типу, яка опікується сімома дітьми-вихованцями. Вона повідомила про рішення органу соціального захисту повернути 188 000 грн — нібито надміру виплаченої допомоги на проживання як ВПО.
Підставою для цього рішення стала наявність у власності її чоловіка житлового будинку з великою площею. За словами Дмитра Лубінця, перевірка встановила, що площа враховувалася без підсобних приміщень і відповідає нормам законодавства.
За результатами реагування Уповноваженого допомогу на проживання поновили.
Особистий прийом громадян: кожне звернення важливе
Омбудсман України Дмитро Лубінець щомісяця проводить особистий прийом громадян, українці звертаються з різними питаннями. Під час останньої зустрічі усі звернення були зосереджені на темі повернення українських військовополонених з російського полону.
«Звільнення наших Захисників і Захисниць — одне із наших ключових завдань. Ми докладаємо всіх можливих зусиль, щоб кожен, хто опинився в російській неволі, якнайшвидше повернувся додому», — зазначив Омбудсман.
В Офісі Омбудсмана відбулося засідання Консультативної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець презентував членам Консультативної ради спеціальну доповідь «Про стан справ щодо недопущення в Україні катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання у 2024 році».
Окремий блок дискусії стосувався проєкту оновленої Національної стратегії у сфері прав людини. Члени Консультативної ради надали змістовні пропозиції до її змісту, зокрема наголосили на важливості об’єднання суспільства навколо цінностей прав і свобод людини, які мають забезпечуватися на основі принципів рівності та недискримінації. Усі пропозиції будуть враховані надалі в роботі над оновленням стратегії.
Також приділили увагу питанню поновлення доручень Уповноваженого представникам громадських організацій, які висловили готовність брати участь у реалізації функцій національного превентивного механізму шляхом моніторингових відвідувань.
Окремо обговорили безпеку моніторингових груп національного превентивного механізму, особливо у прифронтових регіонах. Учасники наголосили на постійних ризиках, зумовлених воєнною агресією — обстрілах, повітряних тривогах, раптових атаках. Відтак запропонували розробити чіткі протоколи дій (протоколи безпеки) для моніторингових груп національного превентивного механізму.
Офіс Омбудсмана.