Під час візиту Перший віцеспікер взяв участь у виїзному засіданні Тимчасової спеціальної комісії з питань посилення соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції та контролю за використанням радіаційно забруднених територій, ознайомився з об’єктами відновлення та природоохоронного значення, відвідав громади, які активно впроваджують ініціативи задля покращення якості життя, а також приділив увагу питанням ветеранської політики, підтримки підприємництва та розвитку залізничної інфраструктури.

У передбачених програмою заходах взяли участь: заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко, голова підкомітету з питань охорони здоров’я Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Максим Перебийніс, голова підкомітету з питань оподаткування податком на додану вартість Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов, а також член Комітету з питань аграрної та земельної політики Тетяна Грищенко.

Візит до Житомирської області розпочався з церемонії вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць у місті Овруч.

«Наша вдячність за їхні подвиги завжди житиме і з нами, і з нашими дітьми, і з нашими внуками, і з кожним наступним поколінням!» — наголосив Олександр Корнієнко.

За його словами, за ініціативи народних депутатів було встановлено та освячено пам’ятник Захисникам і Захисницям нашої держави на місці, де у 2022 році, на початку повномасштабного вторгнення, відбувалися запеклі бої з ворогом.

Перший віцеспікер зауважив, що політика меморіалізації потрібна вже зараз, щоб увіковічити подвиги Героїв у кожному місті, на кожній вулиці, де вони здійснювалися, — повсюдно, по всій території України. Це — завдання для держави.

Крім того, Олександр Корнієнко долучився до виїзного засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань посилення соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції та контролю за використанням радіаційно забруднених територій у місті Овруч.

Порядок денний засідання ТСК передбачав аналіз ситуації щодо незаконного використання радіаційно небезпечних земель — сільськогосподарського призначення, лісового, водного фондів, — у тому числі для одержання продукції та здійснення незаконної діяльності.

«Кожного разу долучаюся до засідань ТСК, адже багато законодавчих кроків маємо здійснити для врегулювання та вирішення наявних проблемних ситуацій. Ця Комісія — про справедливість у кількох вимірах. Один — для кожної людини. Ідеться про ліквідаторів, тих, хто проживає на території, — забезпечення пільг. Другий — ширший, адже він про країну та громади. І саме на ньому зосередилися цього разу. Перед нами постало завдання розібратися з незаконним використанням земель, яке маємо вирішити шляхом співпраці на всіх рівнях: долучаючи уряд, профільні структури та установи», — повідомив Перший віцеспікер, відзначивши важливість роботи ТСК не тільки у внутрішньому, а й у зовнішньому, євроінтеграційному, контексті.

Крім того, за словами Олександра Корнієнка, під час вступу до ЄС вимоги до якості харчової продукції зростають у рази, тож контроль за використанням забруднених земель, зокрема для сільськогосподарських потреб, має важливе значення і в контексті євроінтеграції.

«Одна із пропозицій полягала у реалізації загальної державної політики щодо управління територією, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. Нам жити в Україні й нашим дітям. Ніхто, крім нас, не створить кращих умов для кращого життя», — резюмував Перший віцеспікер.

Він підкреслив, що активна робота в цьому напрямі продовжується, а за її підсумками будуть напрацьовані потрібні законодавчі рішення.

У межах робочої поїздки на Житомирщину Олександр Корнієнко оглянув будівництво багатоквартирного житла для внутрішньо переміщених осіб Овруцької громади, яке реалізується за підтримки Естонської Республіки. Раніше, за його словами, це була занедбана будівля, а вже невдовзі вона стане новим домом для громадян, які через війну були змушені залишити свої домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни. Це успішний приклад міжнародно-го партнерства, реалізації важливого соціального проєкту та дієвої підтримки 
українців.

Перший заступник Голови Верховної Ради зазначив: Україна вдячна Естонії за активну допомогу — адже це не перший спільний крок у відбудові.

Також Перший віцеспікер відвідав природний заповідник «Деревлянський» та ознайомився з його діяльністю. Територія заповідника, створеного у 2009 році, охоплює понад 30 тисяч гектарів за-бруднених унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС земель. Під час повномасштабного вторгнення в межах заповідника точилися активні бойові дії, що призвели до знищення фауни, руйнування ландшафту, залишення боєприпасів і замінування території.

Окремою точкою маршруту стало село Хлупляни, де місцевий староста Руслан Невмержицький разом із жителями власноруч збудували й освятили церкву. Це місце — для важливих духовних подій: прощання, хрестин, обрядів.

«Історія громади — це історія сильних і відданих українців, які живуть і працюють разом. В єдності. Заради один одного. Заради країни», — сказав Олександр Корнієнко.

Крім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України відвідав місто Коростень, де основну увагу було приділено питанням ветеранської політики, підтримки підприємництва та розвитку залізничної інфраструктури.

Візит розпочався з відкриття всеукраїнських спортивних змагань для ветеранів та чинних військовослужбовців «Сильні України». Захід об’єднав учасників бойових дій, які зазнали поранень або травм під час захисту держави.

«Це люди з неймовірною силою волі. Такий формат змагань не лише популяризує адаптивний спорт, а й є важливою підтримкою для наших захисників», — наголосив Олександр Корнієнко.

У межах візиту також відбулася нарада за участю представників ветеранських громадських організацій і керівництва Міністерства у справах ветеранів України. Перший віцеспікер зазначив, що ветеранська політика є одним із ключових напрямів для держави. Обговорення з учасниками стосувалося нагальних потреб ветеранів, зокрема в частині законодавчого забезпечення, а також їхньої ролі в підвищенні обороноздатності країни.

Олександр Корнієнко відвідав також одну з регіональних філій АТ «Укрзалізниця», де вручив працівникам відомства відзнаки Верховної Ради України. Він відзначив важливу роль залізничників у період повномасштабного вторгнення — їхню самовіддану працю, евакуацію населення та забезпечення логістики в умовах війни. Окремо було обговорено потреби галузі та нагальні питання, які потребують підтримки з боку парламенту та уряду.

Крім того, Перший віцеспікер ознайомився з роботою підприємства «Твій хліб». Він оглянув виробничі потужності та процеси — від приготування продукції до її реалізації. За словами Олександра Корнієнка, український бізнес є важливою опорою економіки, оскільки забезпечує робочі місця, сплачує податки, які спрямовуються, зокрема, на підтримку армії. Держава, на його переконання, має створювати умови для розвитку підприємництва навіть в умовах війни.

Візити до регіонів дають змогу забезпечити зворотний зв’язок між законодавчою владою та суспільством, а також сприяють формуванню збалансованої державної політики, орієнтованої на потреби кожної громади.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.