Заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповідає про нові законопроєкти, які мають запровадити механізм, який давно й успішно працює в Європейському Союзі і сприяє інвестиціям у будівництво нових заводів.

«Завдяки цьому інструменту країни ЄС запросили до себе чимало українських промислових підприємств, які здійснювали релокацію із зони бойових дій. Настав час впровадити цей стимул і в Україні. Ця ініціатива — продовження реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на те, щоб в Україні було вигідно виробляти, інвестувати й експортувати.

Зареєстрували спільно з колегами по парламенту Данилом Гетьманцевим, Андрієм Мотовиловцем, Дмитром Наталухою, разом 55 народних депутатів України з різних фракцій і груп, нові законопроєкти про компенсацію інвестицій через податки (реєстр. № 13414 і № 13415).

Коротко про суть законопроєкту:

♦ Інвестиційні проєкти, які можна буде компенсувати через податки, мають бути реалізовані у переробній промисловості. Зокрема, компенсації підлягають:

- витрати на будівництво інженерних мереж, інженерних споруд, об’єктів суміжної інфраструктури;

- витрати на придбання будівель і споруд або витрати на їх будівництво, модернізацію, технічне та/або технологічне переоснащення;

- витрати на придбання обладнання — згідно з УКТЗЕД;

- витрати на придбання земельної ділянки.

♦ Часткова компенсація витрат на реалізацію інвестиційних проєктів у переробній промисловості буде здійснюватись через такі податки:

- податок на прибуток;

- імпортний ПДВ на обладнання;

- імпортне мито на обладнання;

- податок на майно;

- земельний податок.

♦ Частка інвестицій, яку можна компенсувати через податки, залежатиме від обсягу інвестиційного проєкту:

- від 100 тисяч євро до 1 мільйона єв-ро — 70 відсотків;

- від 1 мільйона євро до 20 мільйонів євро — 50 відсотків;

- від 20 мільйонів євро до 50 мільйонів євро — 30 відсотків інвестицій.

Ключовою відмінністю цієї ініціативи від інших буде те, що вона працюватиме для інвестицій наявних підприємств, а не тільки нових.

Переконаний, що компенсація інвестицій через податки стане ще одним елементом сприяння інвестиціям у переробну промисловість. Для цієї мети вже працюють такі інструменти, як програма доступних кредитів «5-7-9», гранти до 8 мільйонів гривень на переробку, розвиваються індустріальні парки, надається підтримка проєктам зі значними інвестиціями (від 12 мільйонів євро), за проваджено страхування інвестицій від воєнно-політичних ризиків».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.