На тлі повідомлень про призупинення військової допомоги США говорили насамперед про критичну необхідність продовження підтримки Сил оборони, бо це точно відповідає національним інтересам не тільки України, а й самих Сполучених Штатів. Водночас росію треба змушувати до миру санкційним тиском, чого, на жаль, не відбувається попри 82 підписи американських сенаторів під відповідною ініціативою Сенату.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що вкрай важливо відновити розуміння і бачення спільних пріоритетів: «Це критично важливо для України знайти ті раціональні точки взаємодії із США, які могли б працювати за даних умов».

Щодо так званих переговорів України з росією голова Комітету зазначила, що дуже скептично їх сприймає, оскільки росія не демонструє жодних намірів не те що до тривалого миру, а навіть до тимчасового припинення вогню. «Оце хибне очікування, що перемир’я вже не за горою, є дуже оманливим для світу. Воно також є демобілізуючим для українського суспільства», — сказала голова Комітету.

Представники делегації запевнили, що Вашингтон не збирається «здавати» Україну попри те, що для Америки зараз пріоритетом у зовнішній політиці є Тихоокеанський регіон та недопущення посилення позицій Китаю.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС також привернула увагу членів делегації до тих ділянок у міжнародній політиці, де Сполучені Штати добровільно здають свої позиції, як-от згортання програм підтримки по всьому світу, закриття неурядових організацій та інші напрями.

«Варто усвідомлювати, що ці порожні місця будуть зайняті кимось іншим. Ми говоримо з нашими європейськими колегами і закликаємо їх закрити ці прогалини, але, звісно, вони не можуть закрити все. І це, на мою думку, матиме дуже серйозні наслідки у довгостроковій перспективі», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету також висловила занепокоєння, що в той час, коли росія нарощує спроможності атакувати і в концентрованому вигляді здійснювати тероризм проти цивільного населення в Україні, із Вашингтона надійшли новини про зупинку постачання засобів протиповітряної оборони та найнеобхіднішого військового обладнання, яке було заплановане для передачі Україні ще за попередньої адміністрації Сполучених Штатів.

«Нам важко зрозуміти такий крок США, зокрема, після досить оптимістичних заяв Президента Трампа під час саміту НАТО щодо можливості доступу України до засобів протиповітряної оборони. Для нас ці засоби є життєво важливими, бо в буквальному сенсі вони рятують людські життя», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.