Цього року, як і минулого, держава вкрай зацікавлена в спеціалістах із дисциплін природничо-математичного циклу. Саме тому на цих напрямках збільшена кількість бюджетних місць, також вкладаються кошти в навчальні заклади, що готують таких фахівців. Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.
«Держава вкрай зацікавлена у спеціалістах із дисциплін природничо-математичного циклу. Ідеться про тих, хто фактично формує додану вартість в економіці — це інженерні, медичні спеціальності тощо. Цього року, як і минулого, буде збільшена кількість бюджетних місць для того, щоб мотивувати вступників іти саме туди, щоб у нас не йшли всі на правничі або економічні спеціальності, адже ринок праці не потребує такої кількості цих фахівців. Вкладаються кошти й у відбудову ЗВО з відповідними спеціальностями. Це складний шлях, але поступово тренд змінюється, що й підтверджують показники минулого року», — зазначив політик.
За його словами, наразі в парламенті ведеться активна робота, щоб усунути диспропорцію між кількістю вступників до ЗВО та заклади професійно-технічної освіти.
«Ніде в Європі нема такого культу вищої освіти, як у нас, тому нам не вистачає представників середньої робочої ланки. Щоб виправити ситуацію, держава робить певні кроки. Один із них — це оновлення фундаментального закону про професійну освіту, який принципово змінить правила гри на ринку «профтехів». На засіданні профільного Комітету ми вже схвалили рекомендацію для Верховної Ради у другому читанні підтримати цей документ», — повідомив народний депутат.
Він також додав, що цього року, як і минулого, для абітурієнтів працює механізм державних грантів.
«Це сучасний успішний механізм у багатьох освітніх системах, коли дитина, навіть якщо їй не вистачило бюджетного місця, все одно буде отримувати ту чи іншу безповоротну фінансову підтримку від держави, щоб навчатися», — наголосив парламентарій.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.