Захід традиційно організований ГО «Зруш скелю». Така хода у Луцьку вже четверта, і цього разу її маршрут пролягав від Київського майдану та вулицею Рівненською. Старт відбувся від парковки біля адмінбудівлі Волинської ОДА.
До ініціативи долучилися представники громадських організацій, волонтери і містяни та представники органів влади. Профільний заступник голови облдержадміністрації Денис Денищенко і т. в. о. начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко пройшли весь маршрут разом з учасниками – на кріслі колісному та у ролі супроводу, адже деякі перепони без допомоги здолати було складно.
Організатор заходу Євген Сивопляс, який сам є ветераном із ампутацією та очолює ГО «Зруш скелю», вкотре продемонстрував, що бар’єри у місті – та реальність, з якою стикаються щодня тисячі людей.
«Проблема не в одному високому бордюрі, а в їхній системності. Пандуси бувають занадто крутими, плитка слизькою, вхід у магазин неможливий без сторонньої допомоги – ось щоденна рутина для людей, які пересуваються у кріслах колісних», – коментував маршрут Євген Сивопляс.
Показовим було вже перше випробування – виїзд з парковки ОДА на тротуар. Для деяких учасників на кріслах колісних він виявився настільки складним, що довелося рухатись дорогою поруч з автівками або просити допомоги. Також протестували підйоми та спуски поблизу громадських зупинок і території новобудов ЖК «Скай» та «Атлант». У багатьох місцях крісла фізично не проходили у двірні отвори, а подекуди ледве не перекидались. На одному з бордюрів колесо крісла заклинило, і учасник змушений був пересідати.
Під час акції недоліки фіксував Павло Мазилюк з ГО «Просторовий рух», серед них типові перешкоди: круті або відсутні пандуси; відкриті водозливи на тротуарах; слизька плитка; пороги на входах до магазинів; неврахування радіусів поворотів для крісел; нерівні з’їзди.
Частини проблем можна було б уникнути, якби до планування долучалися спеціалісти й представники спільноти на кріслах колісних ще до початку будівельних робіт.
Зауважимо, що всі громади області подали переліки об’єктів, які потребують першочергових змін для полегшення життя людей з інвалідністю. Орієнтовна загальна сума, яку планується спрямувати на безбар’єрність – приблизно 150 мільйонів гривень, виділених з місцевих бюджетів громад.
За матеріалами Волинської ОДА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.