Цей інструмент є частиною впровадження політики «Школа офлайн» і дає змогу вчителям, які можуть залишитися без педагогічного навантаження, проходити навчання та отримувати середню заробітну плату.
Мета — підтримати педагогів у перехідний період, зберегти їх у системі освіти та забезпечити плавне впровадження змін.
Хто може подати заяву до кадрового резерву та отримувати середню заробітну плату?
Педагогічні працівники, які працювали в школах, розташованих у громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, що з 1 вересня 2025 року призупинять освітню діяльність.
Що передбачає перебування у кадровому резерві
Фінансова підтримка. Учителю можуть виплачувати середню заробітну плату (але не менш як 2/3 посадового окладу станом на день оголошення простою). Виплата починається з дати підписання договору про працевлаштування й триває до завершення воєнного стану та ще шість місяців після.
Професійний розвиток. Участь у резерві передбачає проходження навчання за типовою програмою, затвердженою МОН.
Можливість подальшої роботи. Пройшовши навчання, учителю стануть доступні пропозиції щодо працевлаштування в школі на деокупованій території з умовою відпрацювати там не менш як п’ять років.
Як потрапити до кадрового резерву
Потрібно подати анкету (за формою — додаток 1 до постанови) та копії документів про освіту, якщо їх немає в ЄДЕБО.
Документи можна подати через диджитальну платформу для реєстрації. Найближчим часом МОН анонсує вебінари щодо особливостей подання заяв. Щоб отримувати середню заробітну плату впродовж перебування у кадровому резерві, педагогічний працівник має укласти договір про працевлаштування з органом управління освітою (згідно з формою у додатку 2 до порядку).
Для цього потрібно звернутися:
- до закладу освіти, з яким особа перебуває у трудових відносинах;
- безпосередньо до органу управління у сфері освіти територіальної громади чи обласної (військової) адміністрації, якому підпорядкований заклад.
У якому разі виплати можуть припинити?
- Виїзд педагогічного працівника на постійне місце проживання за кордон або більш як на 30 днів;
- працевлаштування педагогічного працівника на умовах повного робочого дня або з повним педагогічним навантаженням не менш як на одну ставку (для посад педагогічних працівників);
- зупинення функціонування резерву.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.