Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук узяв участь у четвертій Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference-2025), що відбулася в Римі.

«Людський капітал і приватний капітал — два з чотирьох ключових пріоритетів цьогорічної Конференції з відновлення України — розповідає Ігор Марчук. — Для нас це два фундаментальні економічні чинники, критично важливі для забезпечення випереджального розвитку країни.

Саме такий соціально-економічний темп в умовах поточної геополітичної ситуації здатні забезпечити люди та фінанси, що сьогодні є запорукою здійснення квантового стрибка — від в’ялої, інерційної економіки до інноваційної та проривної.

Інтерес до України та до сфери її відновлення на конференції справді вражав. У дискусіях із міжнародними партнерами та представниками ділових кіл чи не вперше настільки виразно відчувалася атмосфера економічного прагматизму, готовність шукати формулу ефективної, безпечної та взаємовигідної співпраці. І це надзвичайно позитивний сигнал.

Адже вкотре і вкотре повторюю: економічна безпека є в сучасних умовах синонімом національної безпеки!

За час нашої каденції ми з колегами з Комітету з питань економічного розвитку створили найкраще інвестиційне законодавство в історії незалежної України — для залучення національних та іноземних інвестицій у комерційний і публічний сектори економіки.

Ідеться про три ключові закони:

1. Законодавство щодо державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями.

2. Законодавство про індустріальні парки.

3. Законодавство про публічно-приватне партнерство.

Я щиро пишаюся тим, що мав безпосередній стосунок до розробки та впровадження кожної з цих проривних ініціатив. Зокрема, я був і залишаюсь лідером створення та ментором еволюції законодавства щодо підтримки значних інвестицій і реформування сфери публічно-приватного партнерства.

Механізм ППП узагалі став справжнім бестселером ділових дискусій на конференції. Майже в кожному виступі високоповажних учасників та членів іноземних делегацій лунала згадка про цей інструмент як про дієвий засіб ефективного відновлення та модернізації
України. Про нього говорив і я, презентуючи українську концепцію публічно-приватного партнерства в Парламенті Італії.

Ми, українці, надзвичайно винахідливі, працьовиті й володіємо потужною продуктивною енергією. Цей колосальний людський капітал необхідно пере-
творити на творення!

Ми маємо спертися на власну історію, повернутися до витоків своєї культури, аби черпати з них силу для випереджального розвитку. Лише поєднавши потенціал нашої ідентичності із сучасними знаннями, технологіями, підприємницьким духом та можливостями приватного капіталу, ми зможемо збудувати сильну, модерну й самодостатню економіку.

Настав час не просто відновлювати, а творити нову Україну — країну, яка стане простором можливостей для кожного, хто хоче і здатен діяти».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.