Міністерство соціальної політики України спільно з мережею благодійних організацій «Карітас України» узгодили подальші кроки у розвитку системи соціальних послуг в Україні. Партнери домовилися оновити та розширити меморандум про співпрацю, щоб відповісти на нові виклики, посилити взаємодію і закріпити ефективні напрацювання — зокрема, у сфері життєстійкості, підтриманого проживання, догляду вдома та підтримки дітей.

«Розвиток соціальної сфери неможливий без партнерства з громадським сектором. Сьогодні громадські організації є повноцінними співтворцями соціальної політики, яка орієнтується на потреби кожної людини та створює умови для підтримки в громадах по всій країні. Ми високо цінуємо таке партнерство і хочемо й надалі спільно розвивати ті рішення, які дійсно працюють для людей», — наголосила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Учасники зустрічі обговорили перехід соціальної послуги життєстійкості з пілотного формату до постійної державної послуги, розширення програм психосоціальної підтримки дітей і підлітків, нові моделі підтриманого проживання для внутрішньо переміщених осіб, а також підходи до працевлаштування людей з інвалідністю. Окрему увагу приділили розвитку послуги догляду вдома та підтримці доглядальників, а також посиленню інтересу громад у закупівлі соціальних послуг.

«Ми вітаємо трансформацію системи соціальної підтримки, яка впроваджується міністерством, зокрема, відкриває ринок соціальних послуг для недержавних надавачів, запроваджує принцип «гроші ходять за отримувачем» та єдиного закупівельника соціальних послуг. Команди Карітасу в різних регіонах зацікавлені надалі апробовувати та вдосконалювати соціальні послуги спільно з міністерством та сприяти їхньому сталому впровадженню в Україні», — зазначила президентка «Карітасу України» Тетяна Ставнича.

«Карітас України» є одним із перших в Україні недержавних надавачів соціальних послуг, що фінансуються з державного бюджету. Організації мережі реалізують послуги життєстійкості, підтриманого проживання, догляду вдома та інші форми підтримки.

Зокрема, у межах послуги з формування життєстійкості Карітас розвиває 69 центрів життєстійкості по всій Україні. Тут люди можуть знайти фахову психологічну та соціальну підтримку, ресурси для відновлення і силу спільноти.

Партнери підкреслили важливість розширення співпраці саме сьогодні — у час, коли Україна потребує системних рішень, довіри між державою і людьми та підтримки, доступної усім.

Центри життєстійкості — це простори психологічної та соціальної підтримки, створені Міністерством соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Центри працюють по всій Україні і є безпечними, відкритими для всіх людей просторами, де можна отримати безоплатну підтримку, розвинути нові навички та знайти спільноту. Послугу з формування життєстійкості надають як державні, так і недержавні надавачі — зокрема організації мережі «Карітас України».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.