Сторони обговорили ключові питання українського шляху євроінтеграції, зокрема виконання зобов’язань у межах Ukraine Facility.
Олександр Корнієнко подякував Європейському Союзу в особі його представників за підтримку України в питанні євроінтеграції, за постійну фінансову допомогу, зокрема через інструмент Ukraine Facility, та висловив готовність до відкритого обговорення ключових законопроєктів, необхідних для реалізації Ukraine Facility і виконання умов переговорного процесу щодо вступу до ЄС.
Він наголосив, що у Верховній Раді вже напрацьовано механізми, які дозволяють активніше планувати й ухвалювати законодавчі ініціативи, позначені як євроінтеграційні, і що в роботі над такими ініціативами важливою є взаємодія з європейськими партнерами. Також було відзначено ключову роль парламентських комітетів у роботі над судовою, економічною та аграрною реформами, необхідними для поступу в процесі євроінтеграції.
Крім того, Перший віцеспікер наголосив: новий Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко має досвід із євроінтеграційного напряму ще з 2016 року, що допоможе забезпечити системність та послідовність у реалізації євроінтеграційних реформ.
Серед завдань Олександр Корнієнко підкреслив необхідність законодавчих змін, зокрема щодо розподілу повноважень між центральною та місцевою владою, що досі не має системного врегулювання.
«Україна завжди відкрита до діалогу і готова до подальших кроків задля повноправного членства в Європейському Союзі», — наголосив Перший віцеспікер.
На зустрічі також були присутні голова Комітету з питань правової політики Денис Маслов, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха та голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
ДОВІДКОВО
Європейський Союз надає Україні масштабну, комплексну підтримку в умовах війни та для післявоєнної реконструкції — від військової допомоги, включно з озброєнням, боєприпасами, технікою, підготовкою особового складу та інтеграцією оборонної промисловості в європейську систему, до гуманітарної, економічної та макрофінансової підтримки, інвестицій у відновлення інфраструктури, розвиток малого та середнього бізнесу, реалізацію реформ і стабілізацію країни на шляху до членства в ЄС.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.