Про це оголосили на Skills Alliance Lab під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі.

Skills Alliance for Ukraine — це багатостороння міжнародна ініціатива, спрямована на подолання критичної нестачі кваліфікованої робочої сили, спричиненої війною. Альянс було створено на конференції URC 2024 у Берліні за ініціативи Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини і Міністерства економіки України. Із моменту заснування кількість учасників Альянсу зросла з 50 до 79. До його складу входять донори, міжнародні організації, представники громадянського суспільства та бізнесу, які спільно працюють над розвитком професійної освіти та перепідготовки, що мають ключове значення для відбудови України.

Загалом Альянс зобов’язався підготувати 390 000 фахівців для України до 2027 року. Загальна мобілізована Альянсом сума для реалізації цієї мети вже перевищила 900 млн євро, тоді як торік вона становила 700 млн.

Під час заходу було також офіційно запущено вебсайт Альянсу — skills-alliance-for-ukraine.org, покликаний покращити координацію та прозорість. Ця нова платформа дасть змогу учасникам Альянсу ефективніше співпрацювати, обмінюватися досвідом і надавати широкій аудиторії огляд усіх освітніх ініціатив, які підтримує Альянс.

Skills Alliance підтримує українців у здобутті нових знань і вмінь, визнанні їхніх кваліфікацій та побудові стабільного майбутнього — в Україні, у країнах тимчасового перебування або після повернення додому. Зокрема, в межах Skills Alliance Lab були представлені приклади кращих практик учасників Альянсу:

♦  Scania Ukraine разом із шведською НУО Beredskapslyftet сприяють гендерній рівності, навчаючи українок водіння автобусів і вантажівок, відкриваючи їм доступ до традиційно «чоловічих» професій;

♦  програма Pathways від ЮНІСЕФ у Чехії допомогла Єві Бурцевій, молодій біженці з Києва, отримати психологічну підтримку, пройти навчання в Академії підприємництва та влаштуватися на роботу спеціалістом з маркетингу в компанію, що займається робототехнікою;

♦  італійська НУО VIS (Міжнародне волонтерство для розвитку) поділилася досвідом роботи у Львівській області, продемонструвавши, як розвиток навичок сприяє економічній стійкості та відновленню громад.

Про розширення охоплення та впливу Альянсу свідчать і нові зобов’язання, оголошені під час Skills Alliance Lab, серед яких:

- 2,94 млн євро від Данії до багатосторонньої ініціативи Skills4Recovery, яку вже підтримують ЄС, Німеччина, Польща та Естонія;

- 17 млн євро від Нідерландів на підготовку фахівців для водного сектору України;

- 193 тис. євро від FMO (Нідерланди), Swedfund (Швеція) та Scatec (Норвегія) на навчання жінок для роботи на електростанціях, зокрема в сонячних парках.

У процесі інтеграції України до ЄС Skills Alliance продовжуватиме розвивати ініціативи, які підтримують ключові реформи, сприяють інклюзії та гендерній рівності в освіті та зайнятості.

Альянс також відкритий для нових учасників, готових ділитися експертизою та ресурсами для підтримки українського народу та економіки.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.