Його створення стало важливою складовою реалізації Декларації відкритості парламентів, а також додатковим інструментом у розвитку громадянської освіти в Україні. За цей час Центр не припиняв роботи ні під час пандемії  COVID-19, ні в умовах повномасштабної війни, забезпечуючи стабільний освітній процес для українських дітей і молоді — як в Україні, так і за її межами.

Серед основних напрямів діяльності Освітнього центру:

Парламентські просвітницькі заходи офлайн

Зустрічі з учнями середніх і старших класів, студентами молодших курсів вишів, курсантами профільних закладів освіти стали традиційними. Особлива увага — дітям з особливостями розвитку та вадами слуху. До початку повномасштабного вторгнення проводилися також екскурсії будівлею Верховної Ради України.

Парламентські просвітницькі заходи онлайн

У 2024 році зафіксовано рекордну кількість реєстрацій на онлайн-захід до Дня Європи — 53 000 учасників. Загалом під час війни Освітній центр провів 11 курсів на актуальні теми: громадянська освіта, протидія дезінформації, українська мова. Учасниками заходів ставали керівництво Верховної Ради, народні депутати, ветерани та військовослужбовці — Герої України.

Виїзні просвітницькі заходи

З 2019 року Освітній центр відвідав 17 областей України, з яких 11 — уже під час повномасштабної війни. Проведено понад 70 заходів для школярів і студентів. У 2024-му відбулося 52 заходи на Закарпатті, Тернопільщині та Волині для 9000 учасників. На Волині за п’ять днів провели 21 захід для 4000 учасників, а на Тернопільщині зафіксовано рекорд участі студентів: 510, 650 та 680 осіб.

Масштабні всеукраїнські та міжнародні онлайн-заходи до визначних дат

Проведено сім великих онлайн-заходів для майже 183 000 учасників до таких подій, як День Соборності України, річниця повномасштабного вторгнення, День створення Центральної Ради України, День Європи. До участі долучалися Голова Верховної Ради, Голова Європейського Парламенту Роберта Мецола, представники дипломатичного корпусу.

Також проводились онлайн-зустрічі, присвячені функціонуванню парламентів різних країн: Іспанії, Японії, Чехії, Канади, Польщі, Франції, Велико-
британії, Туреччини тощо.

Загалом з моменту створення Освітнього центру проведено 1030 заходів для 503 726 учасників, із них 586 заходів для 455 210 учасників — уже в умовах повномасштабної війни.

Міжнародне співробітництво

У 2024 році підписано Лист про наміри між Верховною Радою України та Парламентом Австрії щодо реалізації в Україні просвітницького проєкту для молоді «Майстерня демократії».
Унікальною ініціативою Освітнього центру стала «малюнкова дипломатія»: картини українських дітей, створені в межах флешмобу «Діти України — за мир!», передаються провідним політикам світу (на знімку). Відгуки та подяки отримано від парламентів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Швейцарії, Європейського Парламенту. Президент ПАРЄ Тіні Кокс використав малюнок української дитини у своєму новорічному посланні.

Освітній центр постійно обмінюється досвідом із центрами парламентської просвіти Польщі, США, Великої Британії, Австрії, Німеччини, Південної Кореї, Ізраїлю, Північної Македонії, Чорногорії. Усі ці напрацювання втілюються в Україні, щоб українська молодь мала доступ до якісної парламентської освіти.

Від шести років діяльності до щоденної роботи під час війни — Освітній центр Верховної Ради України підтверджує: парламентська просвіта для молоді є важливою частиною сучасного українського життя.

Освітній центр Верховної Ради України.