Так, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на 18 липня українські аграрії вже обмолотили 2,35 млн га ранніх зернових та зернобобових і намолотили 7,22 млн тонн збіжжя.

Зокрема на звітну дату зібрано:

- пшениці – 4,6 млн тонн з площі 1,5 млн га;

- ячменю – 2,28 млн тонн з 660,6 тис. га;

- гороху – 362,9 тис. тонн з 170,8 тис. га.

Лідери за збором нового врожаю зернових:

- Одещина – намолочено понад 2 млн тонн;

- Миколаївщина – намолочено 1,17 млн тонн;

- Кіровоградщина – намолочено 963 тис. тонн.

Також продовжуються жнива ріпаку – аграрії 14 областей вже збирають олійну. На середину липня намолочено 614,1 тис. тонн на площі 360,3 тис. га.

Водночас, за інформацією проекту EastFruit, в Україні стартував сезон яблук нового врожаю. Українські садівники розпочали збирання врожаю яблук ранніх сортів фактично у ті ж терміни, що й минулого сезону.

Аналітики проекту зауважують, що станом на 17 липня закупівельні ціни на яблука нового врожаю в Україні формуються в межах 60-70 грн/кг ($1,43-1,67/кг), що в середньому у 2,9 рази дорожче, ніж на початку минулого сезону.

За словами ключових гравців ринку, початок сезону поставок місцевого яблука відразу ж негативно вплинув на продаж імпортних фруктів. Проте українські трейдери не поспішають знижувати ціни на свою продукцію, аргументуючи тим, що основну пропозицію на українському ринку яблук наразі, як і раніше, становить імпортна продукція. При цьому попит на них утримується на низькому рівні, оскільки покупці найчастіше віддають перевагу сезонним фруктам та ягодам.

Зазначається, що більше масово вийти на ринок українські виробники яблук планують уже з наступного тижня. Що стосується цін на ці фрукти, то, за словами самих садівників, ціна знижуватиметься в міру збільшення пропозиції місцевого яблука на ринку. При цьому негативний ціновий тренд буде притаманний не лише сегменту місцевої продукції, а й може знизитися ціна і на імпортні яблука.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України