Про Андріївський узвіз хто лишень не знає: саме звідси, зі Старокиївської гори, «пішла є земля руська». Також, що коли інші міста світу були ще в «проектах», тут зводилися величні храми, а коли в Парижі на голови перехожим ще виливали вміст нічних горщиків, то в Києві вулиці, мощені бруківкою, як на Андріївському, вже освітлювали ліхтарі...
Навіть зважаючи на численні «реконструкції», душа цієї вулиці збереглася. Нині треба з нею прощатися, бо київська влада нищить те, що пощадили татари, монголи та гітлерівські окупанти. Восени, коли почалося «оновлення» узвозу, ЗМІ, також і «Голос України», забили на сполох, запідозривши КМДА у небезпечних намірах, зокрема, у планах забудувати його висотками. Боялися, що він перетвориться на ще одну безлику вулицю — із скляно-бетонними потворами. Ми писали: «Найстрашнішими в історії міста були набіги чужоземців. Але й у поганому сні нам не могло привидітися, що може статися ще страшніше нашестя — іногородніх начальників, для яких що душа Києва, що його історія є лише способом зробити тугішими гаманці,  власні та їхніх покровителів».
Ми також писали, що земля в цьому місці незвичайна: у ній чекають свого часу незліченні археологічні скарби. Тому рішення про надання тут ділянок під забудову, згідно із законодавством, має ухвалювати парламент, але питання навіть не розглядалося.
На що голова КМДА Олександр Попов, у тому числі, й у відповіді на критичну публікацію «Голосу України», запевнив: «Нічого цього не станеться: узвіз не забудовуватиметься, його реконструюють, але історичну ідентичність буде збережено».
Обдурив. З’ясовується, ділянку під забудову Київрада надала ще 2005 року, чого Попов не міг не знати. Хоч і запевняє, що бульдозери знесли будинки без його відома. Утім, знову обіцяє чогось там «не допустити». Та годі вже, пане Попов! Кияни переконались: як тільки ви обіцяєте щось врятувати чи припинити — здебільшого незаконну забудову, то вона лише прискорюється. Приміром, будинки поблизу станції метро «Театральна», на вулиці Гончара...
Так буде й нині. До того ж маєте чимало підспівувачів, зокрема ваших заступників, і деяких архітекторів, котрі вже висловилися, мовляв, знесені будинки — не що інше, як «зас...... халупи радянської доби, які не мають цінності». Начебто вони не «вписуються» в старовину узвозу, бо споруджені в радянські часи. До слова, тогочасні архітектори дуже добре «вписали» їх в ансамбль  вулиці. А нинішні хазяї, мабуть «забули», що, згідно з постановою уряду, ця вулиця повністю має історичний статус...
Новоявленим гауляйтерам не спало на думку, що ми, кияни, любимо Андріївський узвіз таким, яким він був, — з «халупами», на які їде дивитися півсвіту? А не таким, як його уявляють українські неуки-нувориші, у котрих лише один ідеал — тугий гаманець. Утім, хіба їм зрозуміти, що «халупи», які пережили дві війни та революцію, і є духом міста, котрий єднає нас, киян? І ми не хочемо, аби на їх місці вони, тимчасові прибульці, повісили таблички з фотографіями знищених будинків: «Не збереглися».
Олександр Попов, якого правляча партія «уповноважила» «навести порядок» після правління злощасного Черновецького, і не приховує, що балотуватиметься на посаду київського міського голови. Не ганьбіться, пане Попов, не ходіть «гуляти» на вибори та не витрачайте марно грошей на них.
І насамкінець. У зв’язку з трагедією на Андріївському узвозі — практично його знищенням: агов, прокуратуро, де ти?
vpysanska@golos. com. ua