Варшавська прокуратура пред’явила обвинувачення керівникові розвідувального агентства у 2002—2004 рр. Збігнєву Сємйонтковському щодо участі в організації у Польщі таємного центру, який у 2002—2003 роках ЦРУ використовувало для утримання в’язнів, підозрюваних у терористичній діяльності. Він функціонував на території розвідувальної школи у Старих Кєйкутах.
Інформацію щодо цієї справи, що розслідує польська прокуратура, вдалося отримати журналістам «Газети виборчої» та програми «Панорама» (TVP 2). Представники слідчих органів та сам Сємйонтковський підтвердили факт пред’явлення обвинувачень, що мав місце ще 10 січня. Останньому інкримінується перевищення службових повноважень та порушення міжнародного права шляхом «незаконного позбавлення волі» та «застосування тілесних покарань» щодо військових в’язнів.
Слідство у цій справі розпочалося 2008 року. Про неї не раз говорили й на засіданнях Європейського парламенту. Після оприлюднення «Вікіліксом» рапортів Посольства США у Варшаві, в яких йдеться про прагнення офіційних Варшави і Вашингтона «заглушити справу в’язниці ЦРУ у Старих Кєйкутах», Верховний Суд Польщі наприкінці 2011 року зобов’язав Агентство Розвідки передати прокуратурі «повну документацію щодо співпраці з ЦРУ у перший період війни з тероризмом». Саме вона й лягла в основу нового етапу слідства, який дав підстави для пред’явлення обвинувачень.
Подібні обвинувачення невдовзі отримає також заступник Сємйонтковського полковник Анджей Дерлятка, який безпосередньо відповідав за співпрацю з ЦРУ. Також слідчі прокуратури «зібрали докази, що дозволяють поставити перед судом Державного трибуналу лідера Союзу демократичних лівих сил (СДЛС) та прем’єр-міністра Польщі у 2001—2004 роках Лєшка Міллера. Нині він знову у активній політиці: з 2010 року — депутат сейму, а з 2011-го очолює СДЛС та однойменну депутатську фракцію у нижній палаті польського парламенту. У разі такого розвитку подій до відповідальності можуть бути притягнуті також його наступники на посаді голови Ради міністрів — представники інших політичних сил, які послідовно категорично заперечували наявність у їхньому розпорядженні інформації про існування таємних в’язниць ЦРУ на території Польщі.
Варшава.