У новорічну ніч, а також о пів на сьому вечора 1 січня багато житомирян побачили НЛО. Вогняні кулі рухалися з рівномірною швидкістю на схід, на деякий час зависали в повітрі (чи не для того, щоб пошпигувати, чим ми тут займаємося), а потім продовжували рух. Поки не зникли.
Спершу воно по небу пливло...
— Уранці в районі Мальованки я побачив об’єкт овальної форми, який повільно плив на висоті близько ста метрів, — ділиться своїми спостереженнями один із мешканців Житомира. — Він світився, але шуму не було. Об’єкт проплив над будинком і швидко зник, навіть не сягнувши хмар. Висота — невелика, переплутати таке неможливо. Це точно інопланетяни...
А ось що повідомила через Інтернет про свої враження жителька Дніпропетровська. Десь близько 23-ї години йшла додому, глянула вгору й побачила, як їй назустріч летять три оранжеві вогники. Один згас, потім — другий, третій. Розміром вони були з ранкову Венеру, — пише жінка, — летіли на висоті близько кілометра. Йде далі — знову два НЛО, трохи більші і яскравіші. Вони летіли «зовсім нахабно — майже над будинком». Просто над її головою згасли.
А це — враження киянки. У новорічну ніч більше трьох годин жінка спостерігала з балкона скупчення оранжевих куль, які повільно пливли по небу, змінюючи висоту і яскравість, перегруповуючись. З’являлися вони з різних сторін неба з-за горизонту, а одна випливла розміром з диск місяця, світилася внизу, а вгорі була світла корона. «Не подумайте, що я п’яна, — запевнила 48-річна киянка, — бачили це не тільки я, а й моя мама, а також подруга, якій я подзвонила, теж спостерігала таку чудасію з вікна дев’ятого поверху. І це був не салют, бо той швидко згасає, а воно плавало по небу безупинно над Виноградарем, Сирцем. Нивками, Шулявкою. Цікавий початок 2012 року...».
...а потім приземлилося
Один знавець НЛО запевняє, що після аналізу двох сотень повідомлень йому стало зрозуміло, що загадкові об’єкти найчастіше з’являються у середу й суботу. 31 грудня припало якраз на суботній день. Що ж робити, якщо ви раптом побачите, що НЛО приземлилося і з нього вийшли «зелені чоловічки»? При зустрічі з ними, як застерігає в Інтернеті той ерудит, проявляйте спокій і не тікайте, але й не наближайтеся до них. Можна відійти подалі, але робити різкі рухи — не потрібно.
Застереження слушне. Щоправда, боятися треба не прибульців, а звичайних людей!.. Наприклад, як це сталося кілька місяців тому. В Житомирі проходила акція: кожен бажаючий міг придбати ту штуку, що високо літає і яскраво світиться, написати свої бажання і запустити її в небо. Злітає вона ефектно, але у космос не летить і просто десь приземляється. Тож більше сотні залишків подібних «НЛО» виявили в полі жителі села на Житомирщині, які були явно не в захваті від сміття.
Конструкція проста. Мішок з паперу, чимось просякнутий, аби не загорявся, обідок, до якого він кріпиться (найчастіше бамбуковий), натягнуті дротики, до яких причеплено джерело вогню. Пальник горить, повітря нагрівається, повітряна куля піднімається вгору і летить, поки вогонь не згасає.
У нас цей виріб найчастіше називають китайським ліхтарем. Інші назви — повітряний або небесний ліхтар, ліхтар бажань, або ліхтар Кунміна — це почесний титул китайського воєначальника, який ще в третьому столітті використовував їх, щоб налякати ворогів: а ті думали, що це божественна сила допомагає йому. Служили літаючі ліхтарі і для передачі сигналу одного військового підрозділу іншому. З XV століття стали прикрасами китайських, корейських та японських свят.
У країнах Європи небесні ліхтарики масово з’явилися 2006 року. Про ставлення до них останнім часом може засвідчити цитата з документа, прийнятого у федеральній землі Гессен (Німеччина): «Заборонено балоноподібні предмети, що світяться, в яких повітря нагрівається твердим, рідким чи газоподібним пальним, зокрема літаючі чи небесні ліхтарі». Це — через пожежну небезпеку. Та й не тільки. Як написала ще три роки тому австрійська «Кляйне цайтунг», люди мають спокійно святкувати, а не боятися «зелених чоловічків». Газета мала на увазі паніку, яку спричинив співвітчизник, повідомивши відповідним службам про нашестя інопланетян.