Збирати гриби — саме задоволення! Але не всі можуть собі це дозволити. 

Хочу поділитися досвідом, як можна культивувати корисні гриби у себе на присадибній ділянці. А саме, гливу звичайну, яка нічим не потупається популярним печерицям. Глива росте на неживій деревині листяних порід: осики, берези, тополі. Гриб досить великий, шляпка сірого кольору. Ніжка дуже тверда, її в їжу не вживають. Росте глива букетом, у якому налічується до 30 грибів. Для вирощування потрібно заготовити колоди стовбурів діаметра 15 см і завдовжки 30 см. Їх необхідно на два дні опустити у воду й поставити в підвал. Потім на просочені водою колоди потрібно нанести зернову грибницю шаром 2 см. На неї поставити другу колоду, і на верхню частину нанести ще одну порцію грибниці. Добре закріпіть. Зверху колону потрібно накрити соломою чи мішковиною, але не плівкою, тому що плівка не пропускає повітря, а воно необхідне.

За температури 10—15 градусів тепла деревина заростає грибами протягом 2,5 місяця. Періодично грибницю потрібно зволожувати. Навесні зарослі грибницею колоди заглиблюють у відкритий ґрунт на 10 см. Гриби з’являються зазвичай у серпні, їх потрібно обережно зрізати.

Грибницю краще закладати наприкінці осені, до настання морозів, або навесні. Нічого складного! Лише потрібно деревину замочити у воді й купити в садовому магазині грибницю.

Зазим’є 

Київської області.

Фотоетюд Юрія ВЕНГЕРЕША.