Самоврядування / Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку

Коментарі парламентаріїв за результатами круглого столу Комітету, який відбувся 11 червня на Черкащині.
Коментарі парламентаріїв за результатами круглого столу Комітету, який відбувся 11 червня на Черкащині.
Виповнилося 10 років з моменту прийняття Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
Україна продовжує проводити низку реформ, і однією з основних є децентралізація, оскільки наші громади, муніципалітети будуть лідерами відновлення всієї держави, стануть точками прийняття рішень, де визначатимуться пріоритети кожної окремої громади.
Члени Комітету з питань організації державної влади обговорили стан та перспективи розвитку міжнародного територіального співробітництва органів місцевого самоврядування та функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу.
Парламент України прийняв за основу законопроєкт реєстр. № 9478.
Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт за реєстр. № 10284.
Рекомендують Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проект Закону № 9559-д.
Сьогодні і місцеве самоврядування в Україні, і мережа військових адміністрацій в умовах великої війни цілком успішно справляються зі своїми функціями.
Верховна Рада ратифікувала низку угод так званих програм Interreg, які стосуються взаємодії наших прикордонних територій із сусідніми державами.
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл «Інститут старости. Сучасні виклики та перспективи розвитку».
9 травня 2024 року Верховна Рада України 317 голосами «ЗА» прийняла в другому читанні та в цілому Закон України (проект з реєстр. № 7283).
Олександр Корнієнко провів для студентів Державного університету «Житомирська політехніка» лекцію — «Вступ України в Європейський Союз: вимоги та можливість їх реалізації».
На заході було представлено та обговорено ключові положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування».
Ухвалений Верховною Радою у другому читанні законопроєкт № 9450 сприятиме співпраці українських громад з європейськими програмами і фондами.
Луцька громада з червня 2020 року втратила свій міський статус, адже окрім самого обласного центру вона включає в себе ще 34 села і селище Рокині.
Сесія Одеської міськради не підтримала рішення про перейменування понад 100 вулиць, провулків та інших топонімів міста, які підпадають під закон про деколонізацію.
Протягом 2023 року команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України активно працювала над реалізацією реформи місцевого самоврядування, з урахуванням умов воєнного часу та наслідків повномасштабної війни.
Як Вінницька міська громада «підтягує» рівень життя мешканців приєднаних сільських територій до умов міста.
Міську програму створення безбар’єрного простору ухвалили депутати під час чергової сесії Дніпровської міськради. Тож Дніпро став першим великим українським містом, де з’явилася подібна програма.