Історія / З глибокою вірою в незнищимість ідеї

Непоборна, могутня сила впливу Дмитра Донцова на суспільно-громадське життя українців, становлення української нації та української держави.
Непоборна, могутня сила впливу Дмитра Донцова на суспільно-громадське життя українців, становлення української нації та української держави.
Український інститут національної пам’яті презентував два нові відеоролики про історію заселення українськими козаками і селянами Одещини та виникнення Одеси — «Український Південь: мазепинці» й «Український Південь: рання історія Одеси».
Українська нація — нація Героїв.
На Верховині люди вірять: хто народився на Різдво, той здатен подолати найтяжчі випробування долі й стати врешті щасливим. До таких належить і репресований та реабілітований 89-річний Василь Бряник (на знімку).
Відеофільм до Дня пам’яті Героїв Крут «Ваш чуєм зов — невтомно далі йти» створили в обласному методичному центрі культури і мистецтва.
Національний заповідник «Хортиця» і Кам’яна Могила на Запоріжжі стануть головними об’єктами краю, на яких цьогоріч буде сконцентровано увагу в рамках державного проекту «Магніти України».
З давніх часів в Україні на перехресті важливих торговельних шляхів торгували, ярмаркували, будували церкви.
З нагоди 103-ї річниці подвигу юних захисників молодої Української держави в Місцевому навколокультурному просторі Житомира відбулася інформаційно-просвітницька акція «Пам’ятай про Крути».
Уже понад тридцять років патріотичні українці з Ніжина, Бахмача, Конотопа, Чернігова, Києва вшановують подвиг воїнів, які захищали Україну у 1918 році, на місці їхнього бою — біля села Крути, що під Ніжином.
Минуло 102 роки відтоді, як біля станції Крути відбувся бій між українськими вояками та більшовицькою навалою.
Російські агресори тричі окуповували Крим: в 1783-му, 1921-му і 2014 році. Кожна окупація завжди супроводжувалася фізичним знищенням і депортацією корінних кримчан, руйнуванням економіки і природи Криму.
Усі кияни, та й більшість гостей столиці добре знають або принаймні чули про історичну київську Байкову гору і Байкове кладовище. Та, напевно, мало хто цікавився, чому вони саме так називаються.
Закарпатська, мабуть, єдина область в Україні, де у селах проживає до двох третин населення.
У Луцьку відбувся вечір пам’яті учасника бойових дій у Другій світовій війні Іллі Сизонця.
Помітною подією для краєзнавства Донеччини став вихід українською мовою книги «Скло Донеччини: Історія скляного виробництва Костянтинівки».
За тоталітарного режиму переконували, що Українська РСР була створена 25 грудня 1917 року. Насправді тоді існувала Українська Народна Республіка, яку визнали інші держави, а серед них і радянська Росія.
У глибинах ґрунту козацького кладовища в околиці Кодацької фортеці у Старих Кодаках у Дніпрі учасники археологічних і геофізичних досліджень несподівано виявили підземні ходи й залишки споруд докозацького періоду.
Нещодавно (6 грудня 2020-го) виповнилося сто років від дня народження Якова Данилова — глибокого дослідника й палкого пропагандиста Шевченківської спадщини.
Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті презентував перший фільм, що розповідає історію колишнього Аккермана.
Український інститут національної пам’яті підготував та випустив настільний календар на 2021 рік «Українські жінки ХХ століття» (на знімку).