Історія / Блискучий публіцист бункерної України

21 червня 1921 року в селі Олесине, що на Тернопільщині, народився Осип Дяків-«Горновий» — крайовий провідник ОУН на Львівщині.
21 червня 1921 року в селі Олесине, що на Тернопільщині, народився Осип Дяків-«Горновий» — крайовий провідник ОУН на Львівщині.
Коли сьогодні в Російській Федерації затято заперечують участь своїх військових у бойових діях на Донбасі, то в цьому нічого дивного немає, оскільки це давня традиція наших сусідів, принаймні з 1917 року.
Виставка «Берестецька битва — 370» відкрилась у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Міський голова Василь Антонюк зустрівся із сином почесного громадянина міста Дубно Петра Волкова Володимиром Петровичем (на знімку справа наліво).
До 80-річчя проголошення Акта відновлення Української Держави.
Друга світова взагалі є унікальною із усіх війн: ніколи ще в історії не було таких випадків масового переходу громадян завойованих країн на службу до окупантів.
Наприкінці ХХ століття після проголошення незалежності Україна зіткнулася з проблемою пошуку побудови ефективної моделі державного політичного й громадського розвитку.
У селищі Градизьк на фасаді Будинку культури урочисто відкрили меморіальну дошку видатному землякові — громадсько-політичному діячеві, вченому-економісту Борису Мартосу.
Редакція «Голосу України» пропонує читачам ще один сюжет із нової книжки В. Литвина.
На старих і не дуже фотографіях в журналах і в Інтернеті будинок по вулиці Ігоревській 9/1, на розі з Набережно-Хрещатицькою, що на київському Подолі, має вигляд справжнього архітектурного шедевру.
Опішне... Це старовинне козацьке містечко на Полтавщині розляглося на мальовничих пагорбах понад річкою Ворсклою. Воно вважається найвищим поселенням Полтавщини — 208 м над рівнем моря.
На пожовклому папірці (на знімку), якому вже майже 80 років, — відомі у всьому світі прізвища Тарновських і Миклухо-Маклая. Це не просто старий папірець з домашнього архіву, а історія цілого роду.
Розділ «Крим дружби, відчуження та ворожнечі» з нової книги, що готується до друку, академіка НАН України Володимира Литвина.
У Львівському національному музеї відкрили виставку трьох поколінь митців-скульпторів Василя, Володимира та Василя Одрехівських — батька, сина та онука.
Чигирин... Комусь пощастило побувати у цьому славному історичному колись містечку, а нині районному центрі Черкащини, хтось читав про нього, цікавився, а у когось воно просто на слуху ще зі шкільних років.
Відгомін героїзму борців Карпатської України, велич і трагедія якої датується серединою березня 1939 року, сягнув і Міжгірщини (тодішньої Волівщини).
У рамках краєзнавчого проекту «Український Південь», започаткованого Українським інститутом національної пам’яті, вийшов ще один відеоролик — «Ханська Україна».
З цим убивчим запитанням позавчорашні комуністи-інтернаціоналісти викривали «ворогів народу».
Тисячі людей, розстріляних в Одесі в 1937—1938 роках під час політичних репресій за Сталіна, поховано в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.
Сто років тому мешканці 27 населених пунктів півдня Вінниччини повстали проти влади більшовиків.