Історія / «Ми відродимося з грунту, напоєного кров’ю наших предків, що лягли в боротьбі за волю України»

До 150-річчя Миколи Міхновського.
До 150-річчя Миколи Міхновського.
Уже мільйони громадян різних країн вражені, а ще мільярди переживуть ту мить, коли дивитимуться кадри героїчного чину нашого воїна Олександра Мацієвського: дивлячись смерті у вічі, він з гідністю кинув московським катам: «Слава Україні!».
Еволюція народовладдя: від віче до загальнонаціонального представницького органу влади.
Російсько-українська війна почалася не з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, і навіть не в 2014-му. Вона триває століттями
Історія московських зазіхань на золотоверхий Київ з його стародавніми символами і європейським родоводом налічує не одне століття.
Ювілей відомого літературознавця, критика і науковця відзначили у письменницькому осередку, університеті і рідному селі.
Дуже люблю досліджувати історію поліського краю, зокрема сіл свого рідного Зарічненського району, який внаслідок децентралізації тепер віднесений до Вараського.
«Холодний Яр живий, він знає, хто свій, а хто ворог», - писав один із холодноярських героїв, якому вдалося вижити, - Юрій Горліс-Горський.
Ось уже майже рік величезні масиви українського люду знімаються зі своїх батьківських осель і вирушають на захід, тікаючи від російської агресії.
Київська міська влада звернулася до Міністерства культури з поданням щодо ексгумації радянського генерала Ватутіна і його перепоховання
Відновлено всеукраїнський тур проекту «МАРІЯ» в пам’ять про жертв Голодомору.
Яким є одне з перших фотозображень міста Проскурів, можна побачити на виставці старовинних листівок у Музеї історії міста Хмельницького.
Напевно, не всі знають, що вся так звана Всесвітня історія була фальсифікована.
Трагедія Голодомору-геноциду українців знайшла відображення в багатьох свідченнях — найбільш вражаючими є спомини очевидців, якими передається вся палітра великої загрози для існування нашої нації.
У паризькому університеті Сорбонна відзначили 300-річчя від дня народження видатного українського святого, церковно-культурного діяча, письменника та перекладача Паїсія Величковського, рід якого походив з Чернігівщини та Полтавщини.
Сказане ще в середині ХІХ століття Олександром Герценом і донині підтверджується конкретними діями наших сусідів: російська демократія закінчується там, де починається українське питання.