На полях Неформальної зустрічі міністрів навколишнього середовища та клімату країн – членів Європейського Союзу міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела двосторонню зустріч із федеральним міністром сільського та лісового господарств, клімату та охорони навколишнього середовища, регіонів і водного господарства Австрійської Республіки Норбертом Тотшніг.
«Між нашими країнами вже налагоджена активна співпраця у питаннях кліматичної політики й охорони довкілля, якості води та моніторингу повітря, екологічної безпеки, дослідження екосистем і моніторингу біорізноманіття. Раді продовжити та посилити цю взаємодію, особливо враховуючи ті виклики, які зараз стоять перед Україною», – наголосила Світлана Гринчук.
Міністри обговорили актуальність зеленого відновлення України та впровадження сталих підходів й кліматично нейтральних рішень.
Для України важлива підтримка та допомога Австрії у приєднанні до Європейської довкіллєвої агенції. Адже це відкриє нові можливості для участі у спільних проєктах, доступ до найсучасніших екологічних досліджень і даних. Сприятиме зміцненню та розширенню професійних зв’язків між науково-дослідними, експертними установами та організаціями. А у майбутньому це допоможе в оцінці екологічного стану та ризиків після війни з використанням європейських методологій тощо.
Обговорили питання управління водними ресурсами та водозабезпечення найбільш постраждалих від війни українських регіонів. Світлана Гринчук розповіла колезі про масштаби руйнування нашої водогосподарської інфраструктури та цінність міжнародної підтримки, яку наразі отримуємо від наших партнерів. Досвід Австрії у цьому секторі також є важливим для України.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.