Про це стало відомо під час брифінгу у лікарні, що відбувся 30 квітня після зустрічі з представниками організацій, які пожертвували кошти на відбудову Охматдиту. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня. Під час капітального ремонту лікарня продовжить працювати та надавати допомогу пацієнтам. Зовнішні роботи мають завершити взимку.
Зараз на фінальній стадії розробка проєктно-кошторисної документації на відновлення нового корпусу – вона проходить державну експертизу. Фінансуватися капітальний ремонт буде із коштів, зібраних на рахунках БФ «Охматдит – здорове дитинство». Перед оголошенням тендеру планують провести ринкові консультації з будівельними компаніями, аби залучити до тендеру якомога більше учасників та посприяти конкуренції.
Окрім нового корпусу під час атаки 8 липня постраждало ще 4 будівлі: хірургічний, токсикологічний та адміністративний корпуси, а також трансформаторна підстанція. Щодо них також запущені процеси відновлення та проведено ряд тендерів. Всі деталі – в презентації за посиланням. Зараз лікарня виконує ту ж кількість оперативних втручань, незважаючи на скорочення ліжкового фонду.
«Найважливішим для нас завжди залишаються пацієнти. Ми доклали максимум зусиль, аби діти продовжували отримувати медичну допомогу безперервно у стінах Охматдиту. Для цього було тимчасово перекомплектовано відділення, перепрофільовано частину приміщень, оперативно організовано переміщення обладнання та персоналу. Попри виклики, ми забезпечили безперервність лікувального процесу та не плануємо зупиняти роботу навіть під час капремонту», — зазначив Олександр Урін, в.о. директора НДСЛ «Охматдит».
Учасники брифінгу також наголосити, що всі гроші, зібрані на відбудову НДСЛ «Охматдит», а це понад мільярд гривень, будуть використані за призначенням. Із цих коштів вже були оплачені роботи з оцінки руйнувань, розробки проєктної документації та проведення захисних робіт. Кожен етап відбудови контролює Рада із відновлення Охматдиту.
«Головне завдання Ради з відновлення Охматдиту — забезпечити якісний, прозорий, підзвітний і максимально швидкий процес відбудови відповідно до чинного законодавства. Всі рішення ухвалювались з розумінням, що лікувальний процес має бути безперервним, а лікарня — безпечною для пацієнтів. Відбудова Охматдиту — це тест на доброчесність, тому ми залучаємо стороню експертизу та вивіряємо кожен крок. Впевненість у тому, що країна здатна діяти прозоро й ефективно, є не менш важливою, ніж сам результат», — наголосила Інна Іваненко, голова Ради з відновлення Охматдиту.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.