«Ситуація сьогодення в Україні така, що нас важко розділити на тих, хто надає підтримку, і тих, хто отримує терапію. Ми всі одразу по обидва боки. Ми живемо в країні, де четвертий рік триває повномасштабна війна, де 83 % людей, тобто вісім із десяти, відчувають щоденний стрес», – наголосила у виступі Перша леді.

Участь у конференції взяла також заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук, заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва, радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак.

Загалом на заході було понад 200 присутніх. Серед них – військові, ветерани й ветеранки, представники цивільних і військових закладів охорони здоров’я, професійних асоціацій, громадських організацій, Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, а також партнери із США, Канади та Ізраїлю.

Захід розпочався із важливої дискусії між ветеранами «Чоловіки теж плачуть», під час якої говорили про виклики та про інструменти, які допомагають вистояти, адаптуватися й повернутися до повноцінного життя.

У межах конференції Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько презентував ключові підходи державної ветеранської політики у сфері ментального здоров’я – від стандартів реабілітації до практичних програм допомоги. 

Заступник Міністра наголосив, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною ветеранської політики – так само важливою, як фізична реабілітація, освіта чи соціальна адаптація. Йдеться не лише про окремі ініціативи, а про формування культури піклування та підтримки. Наша спільна мета, щоб кожен ветеран і ветеранка могли отримати необхідну професійну підтримку від спеціалістів.

Захід відбувся в рамках проєкту «Повернення», заснованого Віктором і Оленою Пінчуками задля підтримки ментального здоров?я військових, ветеранів та їхніх родин, які зазнали психологічної травми внаслідок російської агресії в Україні.

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.