Також у заході взяли участь представники уряду, Офісу Президента, Верховної Ради України, місцевого самоврядування, міжнародних організацій, експертного середовища та громадянського суспільства.
«Реформа житлового сектору, яку ми розпочали разом з міжнародними партнерами, має стати основою для того, щоб якомога більше українців мали можливість придбати чи відновити власне житло. Міністерство економіки у цьому процесі відповідає за розвиток і масштабування системи державного житлового фінансування. Насамперед – через програми іпотечного субсидування, які залишаються головним джерелом доступних кредитів для людей», – наголосила Юлія Свириденко.
На сьогодні головним інструментом забезпечення житлом українців залишається програма іпотечного кредитування «єОселя». Минулого року ця програма забезпечила 98 % усього іпотечного ринку України. Вона стала основним рушієм іпотечного кредитування в останні роки та є ключовим інструментом забезпечення житлом.
В межах програми вже видано понад 17 000 кредитів на суму близько 28 млрд грн через 10 комерційних банків. Зараз Уряд розглядає пропозиції щодо запровадження спеціальних умов для особливо вразливих верств населення (військові, родини ветеранів, ВПО).
Юлія Свириденко подякувала партнерам та особливо Світовому банку за активну залученість у реформу житлового сектору.
Довідково: Розробка Державної стратегії житлової політики є вимогою Плану для України (Ukraine Facility), визначена в рамках Реформи 7 («Забезпечення доступу до житла для осіб, які його потребують»). Стратегія передбачає впровадження заходів підтримки для створення доступного соціального житла, збільшення кількості житла, доступного для ВПО та інших осіб, які нині не можуть орендувати чи придбати житло, в тому числі для осіб з інвалідністю.
За матеріалами Міністерства економіки України.