Простір відкрили за сприяння Голованівської селищної ради в межах соціальної франшизи, яку реалізує благодійний фонд «Майнді» за підтримки Visa та Ощадбанку, у партнерстві з Kernel.

Безбар’єрний модуль із комплексною підтримкою

Модуль площею 72 кв. м повністю інклюзивний і оснащений сучасним обладнанням. У ньому працюватимуть мультидисциплінарні команди: кейс-менеджери, психологи, лікарі ФРМ, фізичні терапевти, логопеди та інші спеціалісти. Послуги доступні для всіх, хто постраждав внаслідок повномасштабної війни – зокрема ветеранів, ветеранок та їхніх родин. 

Серед послуг:

• постановка ходи на протезах і супровід протезування;

• ерготерапія та відновлення мовлення;

• психологічна допомога та юридичні консультації;

• підтримка у працевлаштуванні, навчанні та перекваліфікації.

Головна перевага – реабілітація поруч із домом. На цьому наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова: «Найважливіше – можливість отримати все необхідне тут і зараз – у своїй громаді, без очікування, бар’єрів і зайвих доріг. Саме такою має бути ветеранська політика – близькою, зрозумілою, доступною. Щоб кожен, хто потребує реабілітації – фізичної, психологічної чи соціальної – мав цю підтримку поруч. Вдячна всім партнерам, які допомагають реалізовувати такі проєкти у громадах – це справжнє партнерство заради гідного життя наших ветеранів та ветеранок, їхніх родин і всіх, хто постраждав від війни».

Реабілітаційний майданчик під відкритим небом

Поряд із модулем облаштовано відкритий реабілітаційний майданчик площею 70 кв. м із навісом. Його ключове завдання – допомогти пацієнтам відновити навички ходьби та покращити фізичний стан у комфортних умовах за будь-якої погоди.

«Нам приємно, що проєкт мобільних реабілітаційних модулів крокує країною. Сьогодні ми відкриваємо п’ятий такий заклад. З’являлися нові локації, до проєкту приєднуються нові партнери. Це свідчить, що подібна ініціатива – на часі. В Ощаді ми реалізуємо багато різнопланових проєктів для підтримки ветеранів. Хочу запевнити, що наш банк і далі буде робити все можливе для того, щоб українські герої поверталися до мирного життя і ставали новими лідерами нашої країни», – зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов. 

На сьогодні реабілітаційні модулі соціальної франшизи за підтримки Visa та Ощадбанку вже працюють в Овручі (Житомирська область), Василькові (Київська область), Хотині (Чернівецька область) та Кропивницькому.

Проєкт реалізується у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa, Ощадбанк та Kernel.

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.