У межах заходу народні депутати, представники центральної влади та місцевих адміністрацій відвідали пункти пропуску на українсько-молдовському кордоні – «Могилів-Подільський – Отач» та «Бронниця – Унгри», а також оглянули хід будівництва мостового переходу через Дністер у районі Ямполя.

Під час зустрічі Сергій Деркач презентував досягнення та подальші кроки у розвитку прикордонної інфраструктури на напрямках з Румунією та Молдовою. Усі заходи узгоджено зі Стратегією розбудови прикордонної інфраструктури до 2030 року та відповідним операційним планом.

«Україна, Румунія та Молдова вже реалізують спільний проєкт «Зелений коридор», який спростив логістику для вантажного транспорту. Завдяки спільному контролю, вантажівки здійснюють лише дві зупинки замість шести. У межах проєкту проведено реконструкцію пункту пропуску «Рені», буде споруджено сервісну зону за підтримки програми ЄС «Механізм сполучення Європи». У фокусі також стратегічні проєкти – це розбудова пункту пропуску «Порубне – Сірет» та будівництво нового пункту «Біла Церква – Сігету Мармацієй» з Румунією», – заявив заступник Міністра. 

Під час засідання Комітету Сергій Деркач також проінформував народних депутатів, що завдяки підтримці USAID, ЄС та Міжнародної організації з міграції минулого року вдалося оперативно оновити понад 15 пунктів пропуску з Молдовою та Румунією. Роботи включали заміну дорожнього покриття, встановлення модульних споруд, освітлення, дорожню розмітку та інше.

Окрім цього, під час засідання розглянули статус будівництва мосту «Ямпіль – Косеуць». Цей проєкт вже реалізується згідно з міжурядовою угодою. Визначено фінансування, розроблено генеральний план і ведуться консультації з Молдовою щодо статусу пункту пропуску.

Також проводиться підготовка до реконструкції «Могилів-Подільського – Отач» та нового будівництва «Бронниця – Унгри». У 2025 році з держбюджету передбачено 110 млн грн на реалізацію цих двох проєктів.

Не менш важливо, що Україна вже впроваджує механізми спільного контролю з Молдовою у п’яти пунктах пропуску. Найближчі цілі: завершення будівництва нових об’єктів, модернізація існуючих та розвиток сервісної інфраструктури. Значна частина фінансування залучається за рахунок партнерських програм, зокрема ЄС та МОМ.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.