Участь у тренінгу взяли понад 50 HR-спеціалістів приватних компаній-виробників зброї.

Захід спрямований на підвищення ефективності людського капіталу оборонно-промислового комплексу шляхом інтеграції ветеранів в оборонні підприємства та утримання їх на робочих місцях.

«Ветерани можуть суттєво посилити можливості оборонних підприємств своїм унікальним досвідом. Виробники зброї вже залучають ветеранів до своїх команд і готуються приймати їх після завершення війни. Міністерство активно підтримує й стимулює цей процес. Українські оборонні компанії вже підписали Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів і ветеранок. Продовжуємо працювати над їх практичною реалізацією. Оборонна галузь має стати найкращим місцем роботи для наших захисників та захисниць після служби», — зазначила заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.

«Ветерани мають унікальний досвід, який не завжди можливо здобути в цивільному житті. Це вміння діяти в умовах невизначеності, адаптуватися, працювати в команді та водночас брати особисту відповідальність і приймати життєво важливі рішення. Такі якості є критично важливими для ефективної роботи в оборонній індустрії. Наше завдання — допомогти бізнесу побачити у ветерані не лише героя, а й фахівця. Людину, яка вміє працювати в різних умовах і має внутрішню мотивацію бути корисною», — зазначив модератор та спікер заходу, проєктний менеджер із залучення ветеранів в оборонну промисловість Мінстратегпрому Дмитро Козацький.

Спікерами заходу були також: керівниця з питань соціальних ініціатив та інклюзивних програм НБУ, консультантка компаній з питань працевлаштування ветеранів та розвитку навчальних програм Марина Соколова, психолог та аналітик благодійного фонду «Веста» Макс Колесніков та проєктний менеджер Brave1, радник директора Державної служби зайнятості Тимур Абдулін.

Під час тренінгу HR-спеціалісти приватних компаній-виробників зброї дізналися про особливості залучення ветеранів до своїх команд. Зокрема:

• Чому сучасні українські ветерани є вашими потенційними колегами: ринок праці для ветеранів, сучасні тенденції та переваги працевлаштування людей з військовим досвідом, чому варто інтегрувати ветеранів у вашу команду.

• Концепція «Шлях ветерана» — основні потреби ветеранів на різних етапах повернення до цивільного життя та можливості компаній у підтримці таких працівників.

• Як читати військовий досвід: алгоритм розпізнавання релевантних навичок у резюме ветерана та що важливо враховувати роботодавцю.

• Практичні аспекти роботи HR-спеціалістів із ветеранами: від проведення співбесіди, адаптації, реадаптації, розвитку та перекваліфікації ветеранів.

• HR-спеціалісти оборонних підприємств отримали рекомендації з психологічної підтримки ветеранів у процесі їхньої професійної адаптації, а також етичних принципів роботи з людьми із бойовим досвідом.

За матеріалами Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.