Партнери домовилися оновити та розширити меморандум про співпрацю, щоб відповісти на нові виклики, посилити взаємодію і закріпити ефективні напрацювання – зокрема, у сфері життєстійкості, підтриманого проживання, догляду вдома та підтримки дітей.
«Розвиток соціальної сфери неможливий без партнерства з громадським сектором. Сьогодні громадські організації не просто доповнюють зусилля держави – вони є повноцінними співтворцями соціальної політики, яка орієнтується на потреби кожної людини та створює умови для підтримки в громадах по всій країні», – наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Учасники зустрічі обговорили перехід соціальної послуги життєстійкості з пілотного формату до постійної державної послуги, розширення програм психосоціальної підтримки дітей і підлітків, нові моделі підтриманого проживання для внутрішньо переміщених осіб, а також підходи до працевлаштування людей з інвалідністю. Окрему увагу приділили розвитку послуги догляду вдома та підтримці доглядальників, а також посиленню інтересу громад у закупівлі соціальних послуг.
«Ми вітаємо трансформацію системи соціальної підтримки, яка впроваджується Міністерством. Команди Карітасу в різних регіонах зацікавлені надалі апробовувати та вдосконалювати соціальні послуги спільно з Міністерством та сприяти їхньому сталому впровадженню в Україні», – зазначила Президентка «Карітасу України» Тетяна Ставничи.
«Карітас України» є одним із перших в Україні недержавних надавачів соціальних послуг, що фінансуються з державного бюджету. Організації мережі реалізують послуги життєстійкості, підтриманого проживання, догляду вдома та інші форми підтримки.
У межах послуги з формування життєстійкості Карітас розвиває 69 Центрів життєстійкості по всій Україні. Ці простори діють як у великих містах, так і в малих громадах і селах, вони відкриті для всіх – незалежно від віку, статусу чи життєвих обставин. Тут люди можуть знайти фахову психологічну та соціальну підтримку, ресурси для відновлення і силу спільноти.
Центри життєстійкості – це простори психологічної та соціальної підтримки, створені Міністерством соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Послугу з формування життєстійкості надають як державні, так і недержавні надавачі – зокрема організації мережі «Карітас України».
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.