Цього разу фокус зустрічі – створення системи, яка ефективно враховує потреби молоді з інвалідністю у сфері працевлаштування, навчання та розвитку навичок.

Ключовими темами стали:

• (Ре)інтеграція молоді з інвалідністю на ринок праці;

• Розвиток професійних і м’яких навичок;

• Адаптація європейських підходів до українського контексту;

• Координація державних і недержавних ресурсів;

• Моніторинг діючих програм зайнятості та якісна статистика.

Учасники та учасниці ознайомилися з аналітичним оглядом державної політики щодо працевлаштування осіб з інвалідністю – від профорієнтації та фахової освіти до доступу до соціальних послуг і гарантій.

Інклюзивна політика зайнятості – про рівні права та про конкретні шанси для кожної молодої людини реалізувати себе у своїй країні. Воркшоп допоміг налагодити діалог між представниками та представницями державних органів, експертами та експертами, міжнародними партнерами з розвитку, аби вибудувати ефективну модель дій.

Зустріч стала частиною процесу розробки національної моделі впровадження «Молодіжної гарантії» – ініціативи, що має забезпечити кожній молодій людині в Україні шанс на гідну роботу, професійне зростання чи започаткування власної справи.

Захід організувала Європейський освітній фонд (ETF) спільно з Європейською Комісією для робочої групи з напрацювання механізму реалізації в Україні ініціативи ЄС «Молодіжна гарантія» за участі Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах ветеранів України, Державної служби зайнятості, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Українського ветеранського фонду, Федерації професійних спілок України  Федерації роботодавців України.

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.