Їх монтаж здійснено в межах проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine), який реалізується Міністерством охорони здоров’я спільно зі Світовим банком і Банком розвитку Ради Європи.

Сонячне енергетичне обладнання доставлено у 130 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини у 19 областях України. Потужність фотовольтаїчних електростанцій становить не менше 7 кВт або 15 кВт. Залежно від конфігурації, на дахах установлюють 16 чи 29 сонячних модулів, тоді як інше обладнання (інвертори, акумулятори тощо) розміщується в приміщеннях.

«Це означає більше енергонезалежності, стійкості та безперебійної допомоги навіть у критичних умовах. Завдяки фотовольтаїчним станціям медзаклади можуть частково або повністю забезпечувати себе електроенергією: взимку – до 5 годин на день, влітку – до 10. При цьому витрати на електроенергію вже зменшилися в середньому на 48 %, а зекономлені кошти спрямовуються на інші потреби закладів», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

У межах першого етапу проєкту «Поставка та встановлення фотовольтаїчних електростанцій для закладів охорони здоров’я» заявки подали 1 076 медичних закладів. Відбір відбувався за рейтинговою системою, з урахуванням технічного стану закладу, умов для встановлення обладнання.

Наразі триває другий етап реалізації проєкту: відбувається відбір ще 200 амбулаторій серед тих, що подали запити на використання альтернативних джерел енергії.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.