Це спільний проєкт із міжнародними партнерами – Світовим банком і Банком розвитку Ради Європи.

У межах проєкту впроваджується комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільної роботи медичної системи: відновлення зруйнованих чи пошкоджених війною закладів, їх модернізацію, а також підвищення ефективності надання допомоги.

Проєкт HEAL Ukraine охоплює всю територію України. Зокрема, на Миколаївщині зміцнюється спроможність центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Для підвищення мобільності медичних працівників і надання допомоги жителям віддалених громад амбулаторії отримали п’ять електромобілів. Ще п’ять автомобілів підвищеної прохідності Renault Duster передано для обслуговування населення міста Вознесенська, Миколаївського та Первомайського районів.

У п’яти медзакладах встановлено сонячне енергообладнання: чотири фотовольтаїчні електростанції потужністю не менше 15 кВт та одна – потужністю не менше 7 кВт. Це рішення дозволяє забезпечити заклади автономним джерелом енергії та підтримувати безперебійну роботу навіть в умовах нестабільного електропостачання.

Крім того, десять закладів первинної медичної допомоги отримали гематологічні аналізатори із комплектуючими. 

У межах проєкту також передано понад 200 одиниць сучасного реабілітаційного обладнання для закладів охорони здоров’я області. Нове оснащення вже використовують у міських лікарнях № 5 та № 6, обласній і дитячій обласній клінічних лікарнях, багатопрофільних лікарнях Баштанки, Вознесенська й Первомайська, а також в обласному клінічному госпіталі ветеранів війни.

З метою цифрової трансформації регіону та повноцінної інтеграції медичних установ Миколаївщини в електронну систему охорони здоров’я закуплено 30 сучасних ноутбуків.

Також, у межах проєкту HEAL Ukraine, планується реконструкція Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні. Наразі триває підготовка тендерної документації. Оголошення про закупівлю буде оприлюднено найближчим часом.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.