Захід був організований Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Українською радою зброярів та Федерацією німецької промисловості (BDI). Основна мета: об’єднання німецьких та українських компаній для укріплення існуючих зв’язків та пошуку нових перспективних шляхів для співпраці.

Захід об’єднав представників 17 німецьких оборонних компаній та трьох асоціацій, а також понад 70 українських підприємств та асоціацій. Також взяли участь представники урядів обох країн.

Німеччина – стратегічний партнер для українського ОПК, зазначив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін. В Україні створено три спільні підприємства між українськими та німецькими компаніями. Також є успішні кейси спільних проєктів у сфері ракетного озброєння, артилерії, БпЛА, ППО та інших типів озброєння. Працюють локальні офіси та представництва. Тож однією з тем для обговорення став обмін досвідом співпраці, проблематика й шляхи поглиблення партнерства.

«Я щиро вдячний представникам німецької оборонної промисловості за ваш інтерес до співпраці з українським ОПК і за реальну залученість у цей процес. Ми вже бачимо високі результати цього співробітництва, і ряд проєктів у розробці. Ми зацікавлені в поглибленні співпраці та ширшій кооперації з німецьким оборонним бізнесом. На це й направлена Друга німецько-українська сесія оборонних індустрій. Дякую представникам німецького уряду та німецької промисловості за ваш візит, вашу підтримку і співпрацю. Радий, що українська оборонка має такого сильного партнера», – сказав Герман Сметанін.

«Щоб виграти цю війну – у військовому, економічному та технологічному плані, – потрібні нові форми співпраці. Швидше прийняття рішень. Коротші цикли розробки. Спільні ризики та спільні інновації. Українські компанії продемонстрували надзвичайну стійкість, винахідливість і рішучість. Німецькі компанії мають глибокі промислові можливості, досвід і масштаби. Разом ми можемо створити щось більше – не тільки для сьогоднішніх потреб, але й для завтрашньої європейської оборонної архітектури», – зазначив керівник відділу міжнародного співробітництва, політики безпеки, оборони та космосу Федерації німецької промисловості (BDI) Маттіас Вахтер.

У рамках заходу був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Федерацією німецької промисловості (BDI) та Українською радою зброярів. Сторони домовились про створення спільної платформи для розвитку партнерства між оборонними компаніями Німеччини та України. Документ спрямований на обмін інформацією, підтримку кооперації, організацію спільних проєктів і досліджень, розвиток технологій і посилення зв'язків між бізнесом і державними структурами обох країн для зміцнення безпекового потенціалу.

Після обговорень та підписання розпочалася В2В-сесія, під час якої представники компаній обговорювали потенційні партнерства, перспективні напрямки співробітництва та шляхи подолання викликів.

За матеріалами Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.