Від сторони ЄС зміни до Угоди підписав Роберто Віола, Генеральний директор Генерального Директорату Європейської комісії «Коннект».

Це дасть змогу Україні отримати доступ до Резерву кібербезпеки ЄС – однієї з ключових ініціатив у межах Акта про кіберсолідарність ЄС (EU Cyber Solidarity Act), спрямованої на зміцнення цифрової безпеки. 

«Зараз війна триває в різних доменах, зокрема в кіберпросторі. Щодня ворог намагається атакувати державні системи, критичну інфраструктуру тощо. Посилення співпраці з ЄС у межах Резерву кібербезпеки дасть змогу Україні отримати оперативну підтримку від сертифікованих європейських експертів для захисту, стримування атак і швидкого відновлення. Це ще один крок до цифрової інтеграції з Європою та підсилення нашої кіберстійкості. Дякую Європейському Союзу за довіру та системну підтримку», – зазначив Михайло Федоров.

У разі серйозних кібератак на важливу інфраструктуру (державні інформаційні системи та сайти, електромережі чи інші критично важливі об’єкти) Україна зможе скористатися підтримкою від мережі сертифікованих експертів ЄС у сфері кіберзахисту. Вони можуть оперативно втрутитися та допоможуть зупинити атаку, захистити інформацію і відновити роботу систем. Це посилить спроможності нашої країни в протидії кіберзагрозам, сприятиме швидшому відновленню після масштабних кіберінцидентів та забезпечить більш стабільну роботу об’єктів. 

Співпраця з ЄС у межах Резерву кібербезпеки не лише посилить нашу національну безпеку, а й допоможе захистити сервіси, якими щодня користуються мільйони українців.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.