Участь у зустрічі взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, заступник Міністра Людмила Шемелинець, в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко, керівники структурних підрозділів Міністерства.
Учасники засідання обговорили питання застосування IT в агросекторі з метою розвитку сільськогосподарської галузі. Зокрема, збільшення виробництва продукції з доданою вартістю.
Міністр наголосив, що для ефективного розвитку сільськогосподарського сектору необхідно перейти від аграрної до агроіндустріальної країни.
«Середня вартість тонни агроекспорту з України – 291 євро. В Європі – 1 358 євро. Ми в п'ять разів поступаємось середнім показникам по Європі. Потрібно переходити до інтенсивності. І тут саме IT-сектор може нам допомогти, тому що багато зрушень можливі за рахунок автоматизації виробництва», – зауважив Віталій Коваль.
Міністр акцентував увагу на ролі кооперативів в Європі в процесі виробництва продукції з доданою вартістю, які широко застосовують новітні технології. Цей приклад, підкреслив Віталій Коваль, необхідно трансформувати в Україні та спільно формувати політику переходу до інноваційної агроіндустріальної країни.
За його словами, є низка сфер, де IT-сектор може сприяти розвитку агросектору. Особливо, це важливо зараз, коли 200 тисяч аграріїв захищають країну в ЗСУ. Зокрема:
• пришвидшення перекваліфікації ветеранів, внутрішньо переміщених осіб в навчально -практичних центрах;
• автоматизація виробництва.
«Тому, будь ласка, проявляйте ініціативу, підкажіть, де міністерство може втрутитися та допомогти. Що ми можемо зробити разом? Це питання номер один. Успіх розвитку держави та агросектору залежить від золотого трикутника: бізнес-влада-університети. Агро доповнює IT-сектор і навпаки. Наша синергія зробить країну потужнішою», – наголосив Віталій Коваль.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.