Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем’єрки – Міністерки економіки України Юлії Свириденко з делегацією Японії за участі урядових структур та японського бізнесу.
З української сторони в зустрічі узяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, Перший заступник та заступники Міністра економіки України, заступники міністрів енергетики й розвитку громад та територій України. У складі японської делегації – Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Накаѓоме Масаші та представники посольства Японії в Україні, представники Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, Офісу сприяння економічній відбудові України Міністерства закордонних справ Японії, керівництво Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO). Японський бізнес був представлений компаніями, що працюють у сфері енергетики та енергоефективності, виробництва, логістики, ІТ, Agritech тощо.
«Ми надзвичайно раді вітати вас в нашій країні. Україна вдячна Японії за велику підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення. Також окремо хочу подякувати за фінансову та організаційну підтримку участі нашої країни в Expo-2025. На наше переконання війна не є перешкодою для співпраці та інвестицій в українську економіку. Ваша присутність сьогодні тут та інтерес до роботи в Україні – ще один доказ цьому», – зазначила Юлія Свириденко.
На зустрічі представники японського бізнесу представили свої компанії та розповіли про проєкти, які вони вже реалізували в Україні, чи планують реалізувати.
Своєю чергою японську делегацію ознайомили з поточною економічною ситуацією в Україні та інвестиційними можливостями в пріоритетних сферах, які наша країна пропонує сьогодні партнерам.
Окремо на зустрічі обговорили поточний стан реалізації масштабного проєкту UNIDO з бюджетом 188 млн доларів США, спрямованого на зелене відновлення промисловості України. Проєкт реалізується за підтримки Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії та є частиною Програми UNIDO з зеленого відновлення промисловості України на 2024-2028 роки. В межах проєкту бізнес може отримати гранти на суму до 10 мільйонів доларів.
«Цей проєкт, що передбачає трансфер технологій є унікальним та справді важливим для України. Є конкретні результати, які будуть представлені на Конференції з відновлення України в Римі вже найближчими днями. Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту – чудовий приклад для інших країн та хотіли б поширити цей досвід», – сказав заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.
На зустрічі йшлося, що Україна надзвичайно зацікавлена в участі Японії в проєкті відновлення зруйнованих в результаті агресії росії промислових підприємств. Цей проєкт, що передбачає постачання в Україну сучасного обладнання для промисловості, також буде представлений на URC-2025 в Римі.
За матеріалами Міністерства економіки України.