Тому разом з ПРООН в Україні навчили держслужбовців створювати безбар’єрні онлайн-ресурси.
Протягом червня – липня майже 400 представників та представниць органів державної влади й місцевого самоврядування пройшли навчання в Кропивницькому, Івано-Франківську та Чернівцях.
Вони вчилися писати доступні тексти, пости в соцмережі, створювати доступні публікації та сайти.
Такі матеріали дають можливість кожній людині, зокрема з порушеннями зору, слуху чи руху, зручно користуватися онлайн-ресурсами. Доступні тексти мають чіткий шрифт, зручний розмір букв, високу контрастність із фоном. Їхня структура зрозуміла й логічна. Відео має субтитри. А кнопки на сайті перемикаються без мишки – лише за допомогою клавіатури.
Уперше до навчання долучилися експерти Центру компетенцій із цифрової доступності. Це перша державна команда, яка з 2024 року робить онлайн-сервіси зручними для всіх.
Наш портал Дія став лідером прогресу у вебдоступності за даними ПРООН. Онлайн-ресурс має зручну навігацію без мишки, достатню контрастність тексту для меншої напруги очей, альтернативні тексти до зображень на порталі й голосові асистенти для озвучування тексту.
У 2022 році в Україні набув чинності новий стандарт вебдоступності. Уряд зобов’язав усі держресурси відповідати його вимогам. Тож уже три роки поспіль Мінцифра та ПРООН проводять навчання з основ вебдоступності в різних областях країни.
У 2024 році тренінги із цифрової доступності провели в Рівному, Дніпрі та Черкасах. Загалом навчання пройшли вже понад 3 000 представників держорганів і місцевого самоврядування.
Тренінги проводять у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізує за фінансування Швеції, у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.
За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.