Захід відбувся в Римі (Італійська Республіка) з 28 червня по 4 липня 2025 року.
Ключовим досягненням Конференції є обрання України до Ради ФАО (керівного органу ФАО). Підґрунтям цього досягнення є особлива увага, яку Україна приділяє протидії намаганням росії посилити свій вплив у керівних органах ФАО.
Зокрема, вдалося не дати росії створити додатковий Євразійський регіон ФАО, що не дозволило країні-агресору та республіці білорусь стати постійними представниками Ради ФАО від цього регіону.
В той же час завдяки спільним зусиллям Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Італійській Республіці та Мінагрополітики Україну знову обрано до Ради ФАО від регіону Європи.
Олексій Пінчук зробив офіційну заяву від України, в якій поінформував міжнародних партнерів щодо наслідків тривалої збройної агресії рф, а також про потребу у розширенні технічної та гуманітарної підтримки аграрного сектору України з боку ФАО та інших донорів.
Він наголосив на важливості відновлення сільськогосподарської інфраструктури, гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель. Також підкреслив роль малих та середніх фермерських господарств України у забезпеченні продовольчої безпеки та їхню потребу в доступі до міжнародної допомоги.
Директор департаменту долучився до офіційної церемонії приєднання до угод ФАО, що є свідченням підтримки цілей та ідей міжнародної організації. Україна не залишилась осторонь цього процесу та оголосила про приєднання до Угоди про заходи держави порту з недопущення, стримування та ліквідації незаконного, непідзвітного та нерегульованого рибальства.
Представник Мінагрополітики приймав активну участь у загальних дебатах щодо стану справ у сфері продовольства та сільського господарства. За його словами, Україна залишається надійним гарантом забезпечення світової продовольчої безпеки.
Під час Конференції, окрім виборів до Ради ФАО, відбулися також вибори до Генерального комітету, Комітету з питань повноважень та виборах Незалежного голови Ради ФАО.
Участь Мінагрополітики у заході такого рівня є важливою складовою боротьби України за збереження своєї продовольчої стабільності та протидії агресивним намірам рф, яка намагається використовувати міжнародні платформи для послаблення української позиції.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.