Під час заходу у Міндовкіллі розповіли про роботу над законопроєктом «Про засади зеленого відновлення України», який створює законодавчі рамки для зеленої трансформації держави та пов’язаних із нею сталих інвестицій. Проєкт запроваджує європейські підходи та імплементує зелену таксономію ЄС, що забезпечує гармонізацію української структури зеленого відновлення з міжнародним правом.
У Міндовкіллі наголошують, що зелене відновлення України – це не лише про те, якою буде країна після завершення бойових дій. Йдеться про нові правила взаємодії з природою, якими керуватиметься весь цивілізований світ. Build Back Greener – наша мета на цьому шляху. Зробити кращою і зеленішою не тільки Україну, а й увесь світ.
У межах пресконференції презентовано інфографічне дослідження «Зелене відновлення: можливості України попри виклики», розроблене агенцією візуальних комунікацій Top Lead.
Дослідження розповідає про:
– концепцію зеленого відновлення: що це таке, на яких принципах ґрунтується, чому важливо відбудовувати Україну в зеленому ключі;
– як євроінтеграція сприятиме зеленому відновленню;
– джерела фінансування зелених проєктів в Україні та за кордоном;
– результати роботи українських програм компенсації витрат на енергоефективні рішення;
– кейси громад, які вже впроваджують зелене відновлення;
– українські компанії, які інвестують у сталий розвиток і допомагають бізнесу ставати більш сталим.
Завантажити дослідження можна за посиланням:
Українською: https://www.topleadprojects.com/ukrainegreenrecovery2025ukr
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.