Участь у заході взяв заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко, який у своєму виступі окреслив ключові екологічні виклики регіону та роль Міндовкілля у розв’язанні цих питань.

Одним із критичних об’єктів регіону є ставок-накопичувач у балці Свистунова, який акумулює високомінералізовані шахтні води та перебуває в аварійному стані. Незадовільний технічний стан об’єкта та значні концентрації забруднювальних речовин у скидних водах (за сульфатами, хлоридами, сухим залишком та жорсткістю) створюють постійний негативний вплив на підземні та поверхневі води у басейні річки Інгулець.

«Міндовкілля системно долучається до вирішення ситуації у балці Свистунова. За ініціативи міністерки Світлани Гринчук проведено низку міжвідомчих нарад, а також визначено реконструкцію споруд у межах державної програми водозабезпечення. Ми спільно з іншими органами влади працюємо над альтернативними схемами відведення шахтних вод, контролюємо дотримання природоохоронного законодавства та наполягаємо на припиненні скидів без дозвільних документів», – наголосив Сергій Власенко.

На державному рівні затверджено рішення щодо реалізації проєкту реконструкції комплексу споруд у балці Свистунова в межах Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, що зазнали впливу воєнних дій:

• Строк реалізації – 2025–2026 роки;

• Орієнтовний обсяг фінансування – 930 млн грн;

• Відповідальний виконавець – Фонд державного майна України;

• Джерела фінансування – кошти підприємств та інші джерела.

Також з метою забезпечення водопостачання постраждалих громад Дніпропетровської області уряд реалізував низку інфраструктурних рішень, серед яких:

• Магістральний водогін р. Інгулець – Південне водосховище;

• Водогін Хортиця (ДВС-2) – Марганець – Нікополь – Покров;

• Подача дніпровської води каналом Дніпро – Інгулець;

• Експериментальний проєкт із буріння артезіанських свердловин.

Міндовкілля продовжує координувати дії з центральними органами виконавчої влади, підприємствами та міжнародними партнерами задля комплексного розв’язання водної кризи.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.