Під час зустрічі обговорили практичні виклики й потреби ветеранської спільноти, а також інструменти адаптації на шляху переходу, які служба зайнятості має в своєму портфелі послуг.
«Наше спільне завдання – створити чіткий маршрут від військової служби – до цивільного життя, від бойового досвіду – до економічної інтеграції. І він має бути не лише ефективним, а й зрозумілим та людяним, з чітким алгоритмом дій для наших радників, з розумінням фахівців із супроводу на якому етапі ветеран і ветеранка має стати клієнтом служби зайнятості. І головне, що кожен і кожна, хто повертається, знали: вони не самі в цьому процесі і можуть розраховувати на шану та повагу, професійну підтримку, інтеграцію їхнього військового досвіду у цивільну кар'єру», – наголосила Альона Скорзова.
За її словами, ключове у координації між кар'єрними радниками та фахівцями із супроводу – це спільне розуміння своїх ролей та потреб і можливостей ветеранів і ветеранок, доступ до інформації, а також узгоджені дії на кожному етапі. Від першого контакту з ветеранською спільнотою, який здійснює саме фахівець із супроводу, залежить подальша адаптація до цивільного життя, повернення до активного ринку праці.
Служба зайнятості, у свою чергу, може запропонувати декілька напрямів: навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, працевлаштування, започаткування або розвиток власної справи. На кожному з етапів, який би не обрали ветеран, ветеранки та члени їхніх родин, ДСЗ індивідуально супроводжує, консультує, допомагає обрати свій шлях повернення.
«Ветерани мають унікальні навички – стресостійкість, відповідальність, здатність працювати в команді і ухвалювати оперативні рішення. І наша з вами мета – підтримати і розвивати ці скіли і допомогти зробити впевнений крок уперед», – резюмувала Альона Скорзова.
На зустрічі було презентовано всі послуги та можливості, що доступні для ветеранів і ветеранок, членів їхніх сімей.
Наразі, в Харківській області працює 80 кар'єрних радників і понад 70 фахівців із супроводу.
За матеріалами Державної служби зайнятості.