Учасники зустрічі обговорили хід реалізації спільних проєктів в межах надання грантової допомоги, а також надання технічної допомоги в рамках Програми екстреного відновлення та продовження Програми до серпня 2027 року.

Проєкти реалізуються за підтримки уряду Японії з 2022 року. Підтримка охоплює критичні сектори: енергетику, транспорт, охорону здоров'я, освіту, водопостачання, гуманітарне розмінування, агросектор та муніципальну інфраструктуру. Загальний обсяг грантової допомоги, що координується JICA, перевищує 700 млн доларів США.

Підтримка охоплює великі міста у найбільш постраждалих регіонах України: Харків, Дніпро, Херсон, Миколаїв, Одесу, Київ та Київську область. Окремо було відзначено розширення проєкту для Запоріжжя, Чернігова та Сум.

«Японія залишається надійним партнером України у сфері відновлення. Сьогодні ми маємо не лише допомогу, а й повноцінну програму, яка працює для громад. Генератори, теплові насоси, будівельна та спецтехніка, обладнання для водоканалів – усе це вже на місцях. Вдячний японським колегам за особисту присутність в Україні. Вчора вночі, коли росія вкотре обстріляла українські міста та села, наші партнери на власні очі побачили терор, який вчиняє росія проти мирних людей», – зазначив Олексій Кулеба.

Міністерство передало партнерам запит на продовження програми технічної допомоги, а також визначило поточні пріоритети: підтримка житлових рішень, утилізація відходів руйнувань, техніка для обстеження доріг, обладнання для енергоефективності та теплопостачання. Окремо було наголошено на важливості навчальних програм для спеціалістів та залученні інструменту підготовки проєктів для розробки техніко-економічних обґрунтувань.

Мінрозвитку й надалі координуватиме реалізацію спільних ініціатив, забезпечуючи прозорість і результативність на кожному етапі.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.