Учасники Альянсу взяли на себе зобов’язання підвищити кваліфікацію 390 тисяч фахівців до 2027 року для подолання критичного дефіциту кваліфікованої робочої сили, спричиненого війною.
З моменту заснування Альянсу на конференції URC-2024 у Берліні – за ініціативою Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини й Міністерства економіки України – його склад зріс з 50 до 79 учасників. До нього входять донори, міжнародні організації, представники громадянського суспільства та бізнесу. Загальна мобілізована сума вже перевищила 900 мільйонів євро.
Під час Skills Alliance Lab оголошено нові зобов’язання учасників Альянсу:
• 2,94 млн євро від Данії – для Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery;
• 17 млн євро від Нідерландів – на підготовку фахівців для водного сектору України;
• 193 тисячі євро від FMO (Нідерланди), Swedfund (Швеція) та Scatec (Норвегія) – на навчання жінок для роботи на електростанціях, зокрема сонячних парках.
На заході також були окреслені пріоритети на найближчі роки та представлені найкращі практики й історії успіху учасників Альянсу.
Під час заходу було також офіційно запущено вебсайт Альянсу – skills-alliance-for-ukraine.org, який покликаний поліпшити координацію та прозорість. Нова платформа дасть змогу учасникам Альянсу ефективніше співпрацювати, обмінюватися досвідом і надавати широкій аудиторії огляд усіх освітніх ініціатив, які підтримує Альянс.
У контексті інтеграції України до ЄС Skills Alliance продовжуватиме розвивати ініціативи, які підтримують ключові реформи, сприяють інклюзії й гендерній рівності в освіті та зайнятості. Альянс також відкритий для нових учасників, готових ділитися експертизою та ресурсами для підтримки українського народу та економіки.
Під час Skills Alliance Lab Міністерство освіти і науки України також підкреслило свою активну роль у розвитку робочої сили. Міністерство наголосило на важливості кваліфікацій, орієнтованих на майбутнє, та поділилося баченням того, як міжвідомча співпраця, зокрема з Міністерством економіки, сприяє зусиллям України щодо формування кваліфікованої та адаптивної робочої сили майбутнього.
«Альянс навичок для України» – це багатостороння ініціатива, яка об’єднує донорів, їхні виконавчі організації, міжнародні та громадські організації, а також бізнес, щоб підтримати розвиток України у сфері професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікацій, сприяти синергії між ініціативами учасників та мобілізувати додаткове фінансування. Секретаріат Альянсу координується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: GIZ.