З боку Мінрозвитку засідання очолила заступниця Міністра Марина Денисюк.
«Проєкт JICA – це приклад партнерства, яке приносить відчутний результат. Завдяки спільній роботі ми вже доставили критично важливе обладнання в Миколаїв, Харків, Дніпро, Херсон, Одесу та Київську область – часто в рекордні терміни. А пілотні рішення з енергоефективності та управління відходами від руйнувань вже показали свою ефективність», – зазначила Марина Денисюк.
Учасники зустрічі обговорили шість пріоритетних напрямків подальшого співробітництва:
• Житло для ВПО: створення фонду муніципального соціального житла, капітальний ремонт багатоквартирних будинків та закупівля модульного житла.
• Безбар’єрність: обладнання соціальних закладів пандусами, підйомниками, ліфтами в межах проєкту «Рух Без бар’єрів».
• Переробка відходів від руйнувань: розширення п?яти пілотних проєктів на Запорізьку, Чернігівську, Сумську, Миколаївську, Херсонську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську області.
• Відновлення транспортної інфраструктури: продовження постачання рейок, мостових конструкцій, техніки для обстеження та ремонту доріг.
• Енергоефективність і теплозабезпечення: масштабування пілотного проєкту з встановлення теплових насосів, постачання блочно-модульних котелень і когенераційного обладнання.
• Навчальні програми та підготовка проєктів: розвиток компетенцій спеціалістів та залучення інструменту підготовки проєктів для розробки техніко-економічних обґрунтувань.
Під час зустрічі японська сторона оголосила рішення продовжити термін реалізації Проєкту до кінця березня 2027 року. Це дозволить розширити обсяги допомоги, поліпшити довгострокове планування та забезпечити сталу реалізацію пріоритетних ініціатив.
Цьому засіданню передувала зустріч Віцепрем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме та Старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамурою, що відбулася в понеділок. Під час неї сторони окреслили ключові напрямки співпраці на наступний етап. На засіданні координаційного комітету ці напрямки були деталізовані та обговорені з точки зору практичної реалізації.
Проєкт екстреного відновлення та реконструкції, що стартував у лютому 2023 року, спрямований на швидке реагування на наслідки збройної агресії росії – відновлення інфраструктури та розробку технічних рішень у ключових секторах: транспорт, енергетика, водопостачання, управління відходами та міський розвиток.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.