Йдеться про сучасні лабораторні комплекси, високоточні наукові прилади, інженерне дослідницьке обладнання та енергетичні установки. Нове обладнання вже встановлено й використовується в навчальному процесі та дослідженнях або перебуває на етапі закупівлі чи встановлення. Завдяки зусиллям МОН із модернізації мережі ЗВО більше студентів і науковців, об’єднаних у потужні освітні середовища, матимуть доступ до сучасної науково-освітньої інфраструктури.

На сьогодні укрупнені заклади вищої освіти визначилися майже з понад 100 позиціями наукового й навчального обладнання, яке потрібно для модернізації матеріально-технічної бази. 

Уже встановлено та введено в експлуатацію обладнання на 2 млн доларів США. Лабораторне обладнання на 11 млн доларів – на етапі закупівлі чи постачання. Над пропозиціями щодо фінансування лабораторій загальною вартістю 3,5 млн доларів США наразі працюють представники ЗВО – учасників проєкту.

Модернізація університетської інфраструктури – ключовий складник змін вищої освіти, що триває в умовах воєнного часу. Нове обладнання допомагає забезпечити якісне викладання, посилити дослідницьку спроможність ЗВО, створити нові та адаптувати наявні програми до потреб сучасного ринку праці і міжнародної конкуренції. 9 університетів, що вже беруть участь в програмі модернізації мережі, отримали можливість інвестицій в оновлення в розмірі 1,5 млн доларів США кожен. Тож загальна цифра вже виділених інвестицій – понад пів мільярда гривень. 

Оснащення лабораторій сучасним дослідницьким і навчальним обладнанням фінансується в межах спільного проєкту Міносвіти та Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Усі закупівлі проведено за правилами закупівель Світового банку в межах підтримки ЗВО, зокрема тих, які беруть участь у реформі укрупнення та трансформації мережі ЗВО.

Довідково: Наразі в модернізації мережі беруть участь 9 закладів вищої освіти: Український державний університет науки і технологій, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Криворізький національний університет, Національний транспортний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, заплановано залучити в проєкт Уманський національний університет і Кам’янець-Подільський університет імені І. Огієнка. 

За матеріалами Міністерства освіти і науки України.

Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України.